Cтрахування житла – що потрібно знати про це?

Не важливо, яка пора року за вікном. На вихідні, з родиною чи друзями, у відпустку чи на відпочинок – незалежно від того, коли і на який термін ми плануємо виходити з дому – нам слід це добре захиститися. Не тільки перед злодіями, а й перед різними випадковими подіями, які можуть відбутися за нашої відсутності. І вони зовсім не рідкість.

Якщо ми думаємо про захист нерухомості, спочатку спадає на думку ряд різних речей: починаючи від закритих кранів, відключення електроприладів та закриття вікон, розсувних шторок та інформування сусідів про заплановану відсутність. Усі ці заходи є найбільш доцільними, однак, навіть якщо ми робимо все можливе, щоб залишити будинок належним чином захищеним, цього може бути недостатньо. Ми не в змозі запобігти або передбачити всі випадкові аварії, а у злодіїв все ще є способи обійти безпеку або пильних сусідів. Тому єдине, що може повністю захистити нас від фінансових наслідків такого типу ситуації, – це хороший страховий поліс. 

Що ми повинні знати про нього?

Перша важлива інформація щодо страхування житла – це те, що страховики можуть будь-яким чином формувати його умови. Так, на відміну від страхування автомобільної відповідальності, умови якого однакові у кожної компанії – пропозиції щодо страхування житла істотно відрізнятимуться. Більше того, навіть в одній і тій же компанії ми можемо мати справу з різними продуктами в залежності від того, купуємо ми страхування житла в Інтернеті , в банку або у страхового агента. Тож немає нічого іншого, як читати обрані нами умови страхування. Це просте завдання за умови, що ми знаємо кілька ключових понять.

Найважливішим є сфера страхування – це термін ризику, який охоплює страхове покриття

У випадку житлового страхування це можуть бути випадкові події, такі як ураган, град, сильний дощ, затоплення, пожежа чи падіння дерева поруч із об’єктом нерухомості. До випадкових подій також належать сплески, блискавка, зсуви та лавини. Сфера страхування може також включати пограбування чи грабежі. Це найважливіші, але не єдині ризики, від яких ми можемо застрахувати своє майно.

Купуючи страхування будинку чи квартири, ми також приймаємо рішення про предмет страхування

Як правило, страховики ділять майно на стіни, суцільні елементи та його обладнання. Звичайно, стіни відносяться до категорії “стін”, але також до різних типів постійно встановлених конструкцій, таких як труби або дроти. Трохи складніше відрізнити суцільні елементи. Це різні типи постійно вбудованих елементів – від фурнітури для ванної кімнати, віконної та дверної столярки, до підлогових покриттів. Обладнання – це, звичайно, різні види рухомого майна, такі як побутова техніка, фотографічна та комп’ютерна техніка, а також ювелірні вироби та інші цінності. Це широка категорія, яку кожен страховик може визначати по-різному.

Ще одним важливим моментом страхування житла є страхова сума

Це сума відповідальності страховика за шкоду, зазначену в розмірах. Ми визначаємо страхову суму, купуючи поліс, і це суттєво впливає на розмір премії. У випадку стін і постійного страхування страхова сума може становити невелику суму. Вибираючи страхову суму, переконайтеся, що вона відповідає вартості нашого будинку чи квартири. Завищення суми призводить до так званого перестрахування та заниження вартості об’єкта страхування.

Купуючи житлову страхівку, важливим елементом є також власний внесок

Він визначає грошову вартість або відсоток, на який компенсація буде зменшена у разі виникнення шкоди. Іншими словами, приймаючи рішення брати участь у збитках, ми зобов’язуємось покривати її частиною з власної кишені. Від власного внеску слід відрізняти так звану інтегральну франшизу, що, в свою чергу, може призвести до того, що страховик не понесе витрат на ліквідацію збитків, вартість яких не перевищила мінімальний розмір, визначений у договорі.

Зважаючи на те, що житлова політика відрізняється за обсягом та типом захисту – вартість страхування житла не повинна бути єдиним критерієм, який ми використовуємо при покупці полісу. Страхування, яке може здатися нам кращим через низьку ціну – на практиці воно може виявитися малоцінним. Ми також повинні звернути увагу, чи надійну компанія, в якій ми купуємо поліс, тобто вона працює на ринку протягом багатьох років, обслуговує велику групу клієнтів та чи ефективно вона ліквідує збитки.

З такими знаннями ми вже можемо обрати для себе кілька компаній, що працюють на ринку і можемо ознайомлюватися з їхніми продуктами

Схожі статті

Залиште коментар