Фундамент на палях (сваях) для будинку

Для надійного будинку потрібен міцний фундамент

Для того щоб побудований будинок або прибудова на присадибній ділянці були міцними і експлуатувалися тривалий час, потрібно виконати міцний фундамент. Найчастіше при будівництві будинків, гаражів та інших капітальних споруд, що володіють міцними стінами і великою масою, використовується стрічковий фундамент. Але якщо на ділянці слабкий грунт, що не гарантує міцність будови, то в цьому випадку застосовується фундамент на палі, який дозволить побудованому будинку бути міцним і надійним.

Маса стін – потрібно розрахувати навантаження

Збираючись будувати будинок потрібно пам’ятати про те, що у різних несучих стін буде різна маса, а значить і навантаження на фундамент буде різною. У шлакоблочних або монолітних стін маса дуже велика, але  якщо будується каркасний будинок, то маса буде меншою і за рахунок цього можна вибрати менш міцний фундамент на палях. Такі типи фундаментних основ можуть бути найрізноманітнішими за конструкцією і за виглядом використовуваних матеріалів і часто вибір фундаменту обирається видом будови і наявними “під руками” матеріалами.

Коли будується фундамент на палях своїми руками, то крім самих паль, які заглиблені в грунт і приймають на себе основне навантаження будови, створюється і фундамент між палями. Найбільші навантаження у будівлі припадають на кути будови і на ті місця, де стикуються стіни і перестінки. У місцях найбільших навантажень в грунт поміщаються палі, а по всьому периметру створюється монолітна основа, що дозволяє отримати свайно-стрічковий фундамент, що володіє високою міцністю і практичністю.

Виконати влаштування пальового фундаменту не складно

Виконати влаштування пальового фундаменту не складно і відмінності в конструкції основи полягають тільки в використовуваних матеріалах. Найчастіше в якості паль для фундаменту використовуються труби, з діаметром до тридцяти сантиметрів, що дозволяє зробити фундамент потрібної ширини і стіни будівлі щільно лягають на палю. У грунті за допомогою бура висвердлюється отвір потрібного діаметру і глибини, куди і поміщається паля, в якості якої можуть бути труби, рейки, швелера, залізобетонні балки, викладені з каменю або вилиті з бетону стовпи.

Останнім часом все частіше для створення фундаменту на палях використовуються труби, на зовнішній стороні яких є наварені смуги металу, за рахунок чого паля нагадує шуруп. Така пальова труба вкручується в потрібному місці в грунт за допомогою ломиків або труб малого діаметри, які виконують функцію важеля. Якщо маса будови невелика, то зверху на палю наварюють металеву підошву, яка і приймає навантаження. Якщо маса будинку велика, то палю зміцнюють за рахунок закладки всередину арматури і заливки рідкого розчину, що робить фундамент на палях міцніший.

Проміжки між палями в пальово-стрічковому фундаменті можуть бути зроблені з різних матеріалів

Проміжки між палями в пальово-стрічковому фундаменті можуть бути зроблені з різних матеріалів, і все залежить від масивності будівлі. Найміцніший залізобетонний фундамент, який поглиблюється в грунт на глибину не менше півметра і проходить по всьому периметру будівлі. Викопується траншея, в неї вкладається сталева арматура, зв’язується в цілісний каркас і заливається бетоном. Також стрічковий фундамент можна викласти з цегли, каменю, шлакоблоків.

Також досить часто будується фундамент на палях з ростверком, коли спочатку в грунт встановлюються палі, а потім на них монтується ростверк. Залежно від маси будови ростверк може бути виготовлений з різних будівельних матеріалів – швелерів, двотавра, дерев’яного бруса. Залежно від того, наскільки потужним буде будова, вибирається найбільш підходящий по міцності матеріал для ростверку. Такий фундамент робити швидше, але міцність у нього нижча, ніж у свайно-стрічкового фундаменту, так як навантаження передається тільки на палі.

 

Свайно-ростверкових фундамент володіє і перевагами

Але свайно-ростверкових фундамент володіє і перевагами, серед яких можна назвати простоту і невисоку вартість. Наприклад, ви збираєтеся підняти будова над поверхнею грунту на висоту в метр, щоб будівля менше залежало від грунтових вод і атмосферних опадів. Якщо робити свайно-стрічковий фундамент, то буде потрібно піднімати стрічкову основу по всьому периметру на цю висоту. А ростверкових фундамент піднімається тільки за рахунок того, що палі будуть менше заглиблені в грунт – це робить будівництво фундаменту і швидшим і дешевшим. Але звичайно все залежить від маси будинку, який ви планує будувати – якщо житловий будинок матиме кілька поверхів, а стіни будуть з шлакоблоку, то фундамент на палях з ростверком не підійде.

Для того щоб зробити більш дешевий фундамент, але при цьому міцність його була високою, робиться комбінований фундамент. В цьому випадку палі розташовуються в місцях з максимальними навантаженнями по кутах і місцях стику несучих стін і перестінків. По периметру будівлі будується стрічковий фундамент, що дозволяє використовувати для будівництва несучих стін більш міцні і масивні матеріали. А під внутрішні стіни і перестінки створюється свайно-ростверкових фундамент, що здешевлює конструкцію і скорочує терміни будівельних робіт

Схожі статті

Залиште коментар

avatar