Коротко про термопанелі

утеплення фасадів

Термопанель – композит, який що складається з теплоізоляційного матеріалу пінополіуретану (ППУ), пінополістиролу (ПСБ-С, ППС, EPS) або екструзійного пінополістиролу (ЕППС, XPS), декоративного шару з різних матеріалів і клейкої суміші, що використовується для приклеювання декоративного шару на теплоізоляційну основу термопанелі. Покращена конструкція термопанелі додатково має паз по периметру, що створений для виключення виникнення містків холоду при монтажі термопанелей.

Пінополіуретан

Основою теплоізоляції стін є пінополіуретан. Він долодіє хорошими теплоізоляційними характеристиками, також він є досить доступним по ціні і компактним. До наприкладу, панель товщиною 60 мм здатна замінити 170 см силікатної цегли. Через технології затвердіння пінополіуретан частіше використовується при виробництві сендвіч-панелей або в якості напиляемой теплоізоляції, ніж як основа термопанелей.

Пінополістирол

Пінополістирол – найбільш доступний за вартістю матеріал для теплоізоляційної основи термопанелей. Виробники, які дбають про якість кінцевого продукту, для виробництва термопанелей застосовують поліпшені марки з антипіренами: ПСБ-С-25, ПСБ-С-35 або ППС25-Р-А.

Екструдований полістирол

Екструдований (екструзійний) полістирол – більш сучасний матеріал, середня вага термопанелей з клінкерної плиткою 15 кг / м2. 50мм ЕППС замінює 1 метр цегляної кладки. Середній термін служби ЕППС – 50 років, можна порівняти з терміном служби клінкеру.

І ще декілька слів про термопанелі

Особливість термопанелей полягає в тому, що термопанелі є продуктами високої заводської готовності. Тобто мають заводський декоративний шар, який правильніше називати декоративно-захисним шаром: теплоізоляційній основі з пінополістиролу потрібен захист від ультрафіолету і атмосферних опадів.
В якості оздоблювального шару використовують клінкерну плитку, що імітує цеглу, або керамограніт. Також в якості декоративно-захисного шару використовується натуральна пофарбована мармурова крихта чи декоритивні нашарування на бетонній основі з зміцнюючим армуючим волокном як, до прикладу, в термопанелях SunRock 

Термопанелі фасадні з декоритивними нашаруваннями на бетонній основі та з якісного спіненого пінополістиролу марки ПСБ-С є більш доступними для споживача через меншу собівартість виробництва, ніж інші термопанелі. Термін служби термопанелей по суті обумовлений терміном служби пінополістиролу. Морозостійкість пінополістиролу відноситься до класу F50. Тобто близько 20-25 років. Монтаж термопанелей може здійснюватися в будь-який час року, за допомогою професійного поліуретанового клею в балонах з гарєєвим температурним режимом експлуатації від -10 до + 50 C.

В даній таблиці представлена залежність коефіцієнта термічного опору Ro від товщини панелі і матеріалу стін, на які монтується панелі. Матеріал: пенополиуретанова піна +15 мм (клінкерна плитка)

таблиця термопанелі

Я хочу дізнатися більшеОтримати безкоштовну консультацію
Коротко про термопанелі
Оцінка - 5, голосувало - 2

Якщо хочете подякувати за статтю - поділіться нею в соцмережах!

Схожі статті

Залиште коментар

avatar