Мансарда. Як облаштувати спальню на горищі

Мансарда. Як облаштувати спальню на горищі

Мансарда з нахилами даху надає інтер’єру певної динаміки й чарівності, але водночас надзвичайно важкі для розробки. Стандартні меблі не мають шансів вписатися в такий складний простір. Саме тому більшість власників приймають рішення про т. зв меблі на замовлення. На відміну від окремо стоячих меблів, похилі меблі є досить постійним елементом інтер’єру, незмінним протягом десятиліть. Які функції він повинен виконувати, щоб служити нам і весь час радувати око?

Мансарда з меблями, пристосована до нахилів та призначення приміщення

Для початку – призначення кімнати. Про зовсім інший предмет меблів ми будемо думати, коли будемо позначати кімнату на горищі як спальню, а іншу, коли вирішимо влаштувати в ній кабінет, студію, дитячу кімнату або гардероб. Як тільки ми знаємо, яку функцію буде виконувати наша кімната, ми зможемо легко визначити, для чого будуть використовуватися меблі

Це може бути, наприклад, шафа для одягу, або поєднання шафи з книжковою шафою або письмовим столом. Незалежно від завдання, яке ми поставили, ми повинні ретельно продумати розташування та розподіл полиць, решіток та вішалок та ідеально вписати його в простір під кутом, що є досить складною задачею.

Шафа-мансарда – на що звернути увагу?

Багато власників будинків вирішують облаштувати шафу на горищі, виділивши для нього цілу кімнату або відокремивши таке місце від спальні. У першому випадку планування простору дає багато місця для демонстрації. Ви можете розділити зони, присвячені окремим членам сім’ї. Також варто передбачити місце для прасування та прибирання обладнання, наприклад, порохотяга або відра зі шваброю

Шафа-мансарда - на що звернути увагу

Гардеробна кімната на горищі


У разі відокремлення гардеробу від спальні у нас стає менше місця, тому потрібно ретельно спланувати призначення кожного доступного сантиметра меблів, а також розташування інших елементів кімнати, таких як ліжко, стіл або тумбочка з лампою. Простір слід планувати таким чином, щоб забезпечити вільний доступ як до теплих домашніх серветок, так і до одягу, розміщеного в гардеробі

Мансардна спальня з шафою на горищі

Мансардна спальня з шафою на горищі


Якщо вся кімната призначена для гардероба, ми будемо менше уваги приділяти підбору фасадів або дверей. Однак якщо гардероб є частиною спальні, добре подбати не тільки про його функціональний, але й естетичний характер. Ми можемо вибрати з широкого спектра рішень, починаючи від насичених кольорів, фактури та конструкції дверей, до вибору способу їх відкриття – включаючи розсувні, нахиляючі, підвісні або складані.

Мансарда з гардеробом або гардеробна за розміром – довіртесь експертам

Замовляючи вбудовану шафу для мансарди, ми можемо самі вирішити, якою буде глибина, висота та відстань полиць, як їх кріпити та для чого вони використовуватимуть. Подібно до косого гардероба. Чи добре знати, як влаштувати інтер’єр так, щоб він забезпечував зручний доступ до розміщених у ньому речей і найкраще виконував свою функцію?

У зв’язку з цим варто послухати порад досвідчених дизайнерів цього типу меблів. Вони рекомендують використовувати найнижчі нахили для полиць для сезонних предметів, які вам не доведеться нахиляти щодня.

Завдяки стінам висотою 140-150 см, зробивши полиці глибиною приблизно 45-50 см, ви зможете отримати висоту 190 см перед меблями. У такому легкодоступному місці, де ви можете використовувати гардероб у вертикальному положенні, добре покласти речі, які нам найчастіше потрібні.

Фахівці також радять кріпити стовпи для підвішування предметів вздовж похилої стіни, висотою не менше 90-100 см. Річ у тім, що одяг, що висить на ньому, не торкається підлоги, а на висоті 130-140 см можна повісити навіть сукні та пальто. Найнижче, місцями менше ніж 70 см, можуть стати в пригоді шафки для взуття, сумочок та інших дрібничок, зберігання яких, як правило, досить складне.

Необмежене користування мансардою

Гардероб мрії? Атмосферна спальня? Кабінет із письмовим столом та поличками для документів? Дитяча кімната, повна іграшок, блоків, опудал тварин та одягу? А може, артстудія? Ідеї ​​використання мансарди можуть бути справді різноманітними, вони визначаються нашими потребами й обмежуються лише фантазією

Ігрова кімната на мансарді

Ігрова кімната на мансарді


Безумовно, багато користувачів оцінять ідею використовувати на мансарді виготовлений на замовлення гардероб як бібліотеку. Бо де ще, у супроводі зручного крісла чи дивана, це створило б не менш романтичну атмосферу, ідеально підходить для інтимного тет-а-тет із книгою? Для любителів книги ми можемо додатково запропонувати скляні фасади.

Ви можете легко милуватися томами через них, не турбуючись про те, що пил осідає на їх палітурках. А може, кімната розваг з небом над головою, домашній кінотеатр та полиці, повні сімейних настільних ігор? Затишна кімната для медитації та йоги? СПА?


Що б ви не шукали, будь ласка, не бійтеся зв’язатися з нами, ми можемо вам допомогти!

Наша команда може допомогти вам знайти та / або змінити ідеальний дизайн для будь-якої забудови, місця та бюджету, надішліть нам листа електронною поштою info@budprofi.com

Схожі статті