Пінополіуретан PUR – характеристики матеріалу

Пінополіуретан

Пінополіуретан, що наноситься розпилювачем, все частіше використовується для теплової та звукоізоляції в приватних будинках. Це не тільки рішення, яке дешевше порівняно за ціною з іншими матеріалами, але також має ряд важливих переваг, яких не вистачає як пінополістиролу, так і традиційній мінеральній ваті.

Пінополіуретан PUR може бути використаний для ізоляції багатьох елементів житлового будинку

Його можна (і потрібно) використовувати для ізоляції фундаментів, балочних підлог, стін (як каркасних, так і тришарових), стелі та, можливо, перш за все – горищ, розташованих під похилими дахами. Як і будь-який ізолятор, він не тільки ефективно зменшує втрати тепла, але і запобігає перегріву будівлі в спекотні дні.

Донедавна, мабуть, найпопулярнішим матеріалом, що застосовувався для утеплення дахів, була кам’яна або скло мінеральна вата, прокладена між кроквяними кроквами та під нею. Яка є не тільки чудовим тепловим та звукоізолятором, але також не горить і пропускає водяну пару. Замовники також охоче потягнулися за полістиролом. Він стійкий до води, легший за вату, дешевший, і універсальний. Його також можна успішно використовувати для утеплення стін, стелі або фундаменту. Однак найбільшим його недоліком є ​​низька паропроникність. Протягом декількох років цікавою альтернативою обом вищезазначеним розчинам є розпилений пінополіуретан, відомий як PUR, який поєднує в собі переваги як вати, так і полістиролу

пінополіуретан відомий як PUR

Теплоізоляція на горищі зазвичай розміщується між і під кроквами. Широко застосовуються вироби з мінеральної вати, що добре заповнюють простір між балками. Ізоляція з пінополіуретану, нанесеного спреєм, останнім часом набирає популярності (фото: Isover)


Структура та застосування пінополіуретану PUR

Існує два типи пінополіуретану: відкритий і закритий. І ті, і інші наносять на утеплену поверхню розпиленням. Хоча існують також тверді панелі, виготовлені із піни з закритими комірками різної щільності та високої механічної міцності, які можна використовувати, наприклад, для утеплення над кроквою.

Агрегат, який повинен знаходитись на будівельному майданчику, відповідає за виробництво та дозування піни. Тут відбувається нагрівання смоли та затверджувача. Агрегат також генерує тиск і відповідає за правильні пропорції компонентів, з яких у пістолеті утворюється піна. Рідина транспортується до нього шлангом. Також пістолет використовується для нанесення суміші на ізольовану поверхню.

Суміш з відкритими та закритими комірками відрізняються не лише своїми властивостями, але і застосуванням

Структура першого нагадує губку – готова маса є гнучкою, розширюваною та, ідеально прилягає до покритих нею поверхонь. Це абсолютно безшовна ізоляція, що виключає ризик теплових мостів і після укладання не змінює своїх початкових властивостей. Паропроникні піни з відкритими комірками найчастіше використовують для утеплення стін, підлоги, стелі та горищ всередині житлових будинків. Після нанесення вони щільно заповнюють елементи або простори з безпрецедентною геометрією і пристосовуються до форми основи, якої вони дотримуються. Незалежно від того, це дерево, метал, бетон або гіпсокартон. Вони ідеально підходять для утеплення конструкційно складних дахів з безліччю вигинів, в які важко помістити, наприклад, мінеральну вату.

Пінополіуретан з закритими комірками має іншу, більш компактну структуру

Вона складається з мікроскопічних, переважно закритих, бульбашок газу. Цей шар не паропроникний, але характеризується високою механічною міцністю при відносно невеликій вазі. До 46 кг / м³, та чудовими тепло- та гідроізоляційними властивостями. Оскільки він не поглинає воду, його можна успішно використовувати як внутрішню, так і зовнішню ізоляцію. Він ідеально підходить для утеплення плоских дахів, терас, фундаментів, підвалів, шаруватих стін, утеплення підлоги на землі або стелі між корисною підлогою і холодним горищем.

Пінополіуретан PUR, нанесений розпиленням, безумовно, варто використовувати для структурно складних поверхонь, які потребують теплоізоляції. А також для дахів, розташованих на великій висоті по відношенню до житлових приміщень, утеплення яких іншими матеріалами є просто проблематичним та важким у здійсненні заняттям

Тверді листи пінополіуретану

Тверді листи пінополіуретану доступні у багатьох варіантах і використовуються для теплоізоляції плоских і складних дахів. (фото: Баудер)


Пінополіуретан: матеріал, не схожий на будь-який інший

Спрей-ізоляцію з пінополіуретану неможливо зробити самостійно. Це завдання слід доручити спеціалізованій, досвідченій команді з відповідним обладнанням, яка, враховуватиме такі фактори, як температура, вологість повітря та вологість основи. Хороші фахівці можуть вибрати відповідну піну як для літніх, так і для зимових умов, а також тиск у самій машині. Правильне поводження з готовою сумішшю також вимагає практики. Певним недоліком піни є те, що вона гірше реагує на вогонь, ніж мінеральна вата, хоча сама по собі згасає після видалення полум’я

Однією з основних переваг пінопласту є швидкість утеплення

Однією з основних переваг пінопласту є швидкість утеплення, а отже – низькі витрати праці. (фото: PCC Prodex)


Окрім чудових теплоізоляційних властивостей…

Коефіцієнт теплопередачі, лямбда (λ) становить 0,023 Вт / (м К) для пінополіуретану із закритими комірками. Та 0,036-0,040 Вт / (м К) із відкритими комірками, що є результатом, порівнянним з мінеральною ватою. Та велика економія часу під час монтажу. Система розпилення PUR характеризується недосяжною герметичністю та довговічністю, якої неможливо досягти за допомогою інших матеріалів, а також тим фактом, що піна з часом не втрачає своїх функціональних параметрів. До того, навіть потрапляючи на вологу, він не пліснявіє, не викликає сенсибілізації та пилу, що дуже важливо у випадку з алергіками

Пінополіуретан з відкритими комірками

Для утеплення даху використовується пінополіуретан з відкритими комірками – дуже легка і гнучка. (фото: Pursystem)


Пінополіуретан: нанесення та обробка

При шарі пінополіуретану товщиною 20 см різниця в товщині покриття повинна бути в межах 2-3 см. Якщо вони більші, можуть утворитися теплові містки. Попередньо, перед нанесенням на поверхню, її слід ретельно підготувати та очистити. Пінополіуретан PUR може безпосередньо контактувати з високопроникною паропропускною фольгованою мембраною. Також з OSB-плитами. Оскільки сорт із відкритими комірками завдяки своїй структурі може більше поглинати вологу, також можна встановити пароізоляцію зсередини (хоча це не обов’язково). Сам матеріал, наносячи його на поверхню, виглядає не надто привабливо, і – якщо горище буде корисним – його слід належним чином оздобити. Зазвичай для цього використовують гіпсокартонні плити. Важливо, що підвіси для фіксації обрешітки зі сталевих профілів повинні бути закріплені на кроквах заздалегідь. Тобто перед нанесенням пінополіуретану. Для дахових вікон добре зробити обшивки. Можна також використовувати гіпсокартонні плити, тобто естетично маскуючи рами

облаштувати житлові приміщення на горищі

Якщо ми плануємо облаштувати житлові приміщення на горищі, утепленому пінопластовою піною, також буде потрібно обробити дах (наприклад, гіпсокартоном) з внутрішньої сторони. Найчастіше до крокв прикручують металеві вішалки, до яких після нанесення пінопласту кріплять типову сітку зі сталевих профілів, а до неї гіпсокартонні плити. (фото: PCC Prodex)

Пінополіуретан, що наноситься розпилювачем

Пінополіуретан, що наноситься розпилювачем, – це матеріал, який збільшується в об’ємі при нанесенні, подібно до піни, яка використовується, наприклад, для монтажу вікон та дверей. (фото: © PIXABAY / JUSTYNKALP)


Стіни в старих будинках часто мають люз посередині, який також можна заповнити пінополіуретаном PUR для кращої ізоляції

Однак тут використовується пінополіуретан із високою щільністю та меншим зростанням після нанесення. Суть не в тому, щоб виштовхувати стіни назовні. Піна вводиться у вільні простори ззовні, попередньо зробивши невеликі отвори в стіні.

Що стосується каркасних стін, тут ситуація простіша. Для їх ізоляції використовується пінополіуретан з відкритими комірками, який не тільки збереже тепло в будинку, але і приглушить його. Піна впорскується між конструктивними елементами зсередини будинку. А потім – коли матеріал застигне – все це покривається пароізоляційною фольгою. Потім укладається гіпсокартон.

Фундаменти також можуть бути утеплені пінополіуретаном із закритими комірками. Матеріал наносять із зовнішньої сторони. Бажано на шар мастики, розпорошуючи його в 3-4 шари, щоб товщина ізоляції становила 8-10 см після закінчення роботи. Перед тим, як стіни фундаменту засипати ґрунтом, поверх пінополіуретану можна покласти заглиблену фольгу

Пінополіуретан із закритою коміркою

Пінополіуретан із закритою коміркою для теплоізоляції методом розпилення забезпечує швидку теплоізоляцію, що максимально знижує втрати тепла. (фото: Soudal)

Пінополіуретан слід наносити рівномірно

Пінополіуретан слід наносити рівномірно, створюючи рівномірну, але не повністю рівну поверхню. Відмінні смуги від наступних штрихів є нормальними, але не може бути, щоб ви бачили окремі коси з порожніми проміжками між ними. (фото: Pursystem)

Схожі статті