Правила розміщення розеток й вимикачів у квартирі, будинку

Правила розміщення розеток й вимикачів

Перше, що слід пам’ятати, що ми будемо використовувати вимикачі та розетки роками. Тому слід переконатися, що вони розміщені в зручному та безпечному для місці. Дані правила розміщення розеток й вимикачів у квартирі Вам допоможуть

Правила розміщення розеток й вимикачів залежно від типу приміщення

Вимикачі світла зазвичай розміщують у приміщенні, біля дверей, з тієї ж сторони, що і дверна ручка. У випадку менших, вузьких приміщень, таких як комора, вбиральня або котельня, рекомендується встановлювати роз’єми перед входом. Те саме стосується ванних кімнат та пралень – річ у тому, що при такому розміщенні вимикачі не контактують з вологою. Стандартна монтажна висота з’єднувачів становить 140 см від рівня підлоги.

У дитячих кімнатах вона може становити 100-120 см. Тепер все більше людей вирішують розміщувати роз’єми нижче, на висоті 90-100 см. Це зручно, оскільки ним легко користуються діти, люди з особливими потребами та дорослі, яким не потрібно підіймати руки, щоб увімкнути світло. Розетки зазвичай встановлюються на висоті 20-30 см від рівня підлоги, над плінтусами.

Однак на кухні та у ванній кімнаті вони повинні знаходитися над стільницями, тобто на висоті 110-120 см, на якомога більшій відстані (не менше 60 см) від вологої зони, тобто ванни, дитячого басейну, умивальника, раковини.

У великих житлових кімнатах та на відкритих терасах розетки все частіше ставлять у підлозі, щоб ви могли під’єднати до них лампу або музичне обладнання. Зазвичай вони замасковані декоративною кришкою і належним чином ізольовані від проникнення вологи.

Правила розміщення електричних розеток:

  • одна розетка через кожні 2-2,5 м на стіні;
  • принаймні одна розетка в залі;
  • принаймні три розетки у ванній, включаючи одну як окремий контур для підключення пральної машини;
  • на кухні повинно бути не менше 5 розеток; над стільницею, принаймні кожні два метри, окремі контури для нерухомих пристроїв – холодильників, посудомийних машин. Окремий контур для електрочайника. Високо розташована розетка для витяжки;
  • в приміщеннях їх зазвичай встановлюють на висоті 30 см,
  • на кухні на висоті 90-115 см;
  • у ванних кімнатах на висоті 140 см;
  • у вологих приміщеннях розетки повинні мати вологовідштовхувальний захист маркування IP44;
  • відстань між розеткою і краєм ванни або дверей душової кабіни не може бути менше ніж 60 см;
  • вимикачі зазвичай розміщують на 90-140 см над підлогою

Схожі статті

Залиште коментар