Шпаклювання стін під шпалери своїми руками

Шпаклювання стін під шпалери

Перед поклейкою шпалер і декорування стін іншою завершальною обробкою важливо ретельно підготувати поверхню. В такому випадку допоможе шпаклювання стін під шпалери (обої).

Якщо перепад невеликий (до 1,5 см), є дрібні дефекти, нерівності, використовується шпаклівка. У цьому покроковому майстер-класі ми познайомимо вас з правильною підготовкою стін, розповімо про нюанси приготування шпаклювальної суміші та технології її нанесення своїми руками.

Крок 1: Підготовка інструментів і поверхні до нанесення шпаклівки

Для шпаклювання стін під шпалери вам знадобиться: два шпателя – вузький (10 см) і широкий (35х40см), терка з абразивною сіткою для згладжування шорсткостей, чисте відро і будівельний міксер для замішування матеріалу. Інструменти підготовлені, тепер можна зайнятися поверхнею. Щоб вирівнювання стін було якісним, попередньо видаляємо залишки старої обробки, збиваємо стару штукатурку, шпаклівку за допомогою широкого шпателя і інших підручних інструментів. Видаляємо сміття та, для кращого зчеплення з сумішшю для вирівнювання, наносимо ґрунтовку, чекаємо поки вона висохне.

Крок 2: Зароблення швів гіпсокартону

Якщо стіни під шпаклівку гіпсокартонні, підготовку поверхні починаємо з зароблення швів. Для міцності з’єднання і запобігання в подальшому тріщин, всі стики проклеюємо самоклеючою стрічкою-серп’янкою завтовшки 50 мм.

Крок 3: Замішування шпаклівки і усунення нерівностей

Після придбання будівельного матеріалу уважно ознайомтеся з рекомендаціями та інструкцією. Навіть при багаторазовому проведенні робіт у кожного виробника є свої нюанси. Уважно вивчіть пропорції води і сухого компоненту для замісу. Спочатку налийте в ємність воду, а вже потім дрібними порціями додавайте шпаклівку. Також зверніть увагу на техніку замішування – вручну або за допомогою дриля з насадкою. Одні виробники допускають використання двох варіантів, а інші – тільки вручну, так як механічний заміс прискорює процес затвердіння.

При роботі з будівельним міксером виставляємо інструмент на мінімальні оберти. І звичайно, терміни. Перед покупкою шпаклівки (стартової, фінішної) акцентуйте увагу на дату виробництва, терміни та умови зберігання. Пам’ятаєте, що з зіпсованою сумішшю працювати неможливо. Вона втрачає свої властивості і, як наслідок, пластичність.

Суміш підготовлена, починаємо роботу. Спочатку потрібно зашпаклювати шви, шурупи і щілини. Одним словом, всі дрібні нерівності і дефекти. Тільки після висихання приступаємо до вирівнювання всій поверхні.

Шпаклювання стін під шпалери своїми руками – покрокова інструкція від майстрів допоможе вам зробити весь процес правильно.

Крок 4: Технологія нанесення і розподілу матеріалу

Щоб вам було зручніше працювати, рекомендуємо починати шпаклювання стін з кута кімнати. Зверніть увагу на форму шпателя. Незалежно від його вартості він має вигин. При роботі з шпаклювальною сумішшю важливо розподіляти склад по поверхні саме стороною вигину, а не впадиною. В іншому випадку будуть залишатися сліди.  Це особливо важливо, коли ви шпаклюєте стіни під фарбування. Набираємо шпаклівку приблизно до середини вузького шпателя і наносимо її рівним шаром по всій площині широкого шпателя.

Розподілити суміш по стіні можна будь-яким зручним для вас способом (круговими рухами зверху вниз), але краще всього вести шпатель від сухої поверхні до мокрої (зліва направо або навпаки), проводячи кілька разів після нанесення по ділянці сухим шпателем для згладжування.

Кут нахилу шпателя при приставленні до стіни залежить від отримання бажаної товщини вирівнюючого шару. Чим менший кут, тим товстіший шар і навпаки. Тому, якщо ви хочете шар мінімальної товщини, тримайте шпатель під кутом 90°. Для отримання більш щільних і товстих шарів, утримуйте шпатель в межах 30-45°. Не забуваємо періодично очищати шпателі від затверділих частинок шпаклівки. Після того як перший шар висохне, наносимо шпаклівку другий раз під шпалери. Якщо стіни вирівнюються під фарбування, шпаклівку проводите в три шари, не забуваючи про хороше освітлення у кімнаті для вчасно виявлення похибок.

Крок 5: Шліфування і доведення стін до ідеалу

Коли шпаклівка повністю висохне, поверхню потрібно відшліфувати ідеально. Для цього беремо тертку, нанизуємо на неї шліфувальну сітку і проходимся по всій поверхні. Кількість витраченого часу і зусиль залежить від фінальної обробки. Якщо ви плануєте клеїти шпалери, дрібні шорсткості можна пропустити. А ось при фарбуванні доведеться не шкодувати сил, попрацювати з теркою і довести покриття до ідеалу.

Оцініть пост

Якщо хочете подякувати за статтю - поділіться нею в соцмережах!

Схожі статті

Залиште коментар

avatar