Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом і без – технологія сухої штукатурки

Гіпсокартон

Гіпсокартон дозволяє відремонтувати стіни швидко і просто. Однак багато новачків, після використання цього матеріалу стикаються з цілою низкою проблем, починаючи від появи нерівностей і закінчуючи трісканням поверхні. Щоб ви уникли цих неприємностей, далі детально розповімо, як виконується вирівнювання стін гіпсокартоном.

Яка технологія краще – чи потрібен стінам каркас

Вирівняти стіни гіпсокартоном (далі ГКЛ) можна двома способами:

 • з каркасом – в цьому випадку монтується каркас з профілів, до якого гіпсокартон прикпіплюєтьсятся саморізами;
 • без каркаса – листи просто приклеюються до стін.

Звідси виникає питання – яка технологія краще? Ремонт стін гіпсокартоном каркасним способом забирає більше часу, так як для монтажу листів необхідно виконати розмітку і зібрати каркас. Але зате цей метод дозволяє вирівняти стіни з будь-якими перепадами. Крім того, в каркасі можна заховати комунікації або розташувати там утеплювач.

Якщо ж стіни відносно рівні, і ви не збираєтеся їх утеплювати або ховати за листами труби, можна приклеїти ГКЛ спеціальним клеєм. Цей спосіб обробки відніме у вас набагато менше часу. Таким чином, не можна сказати, що якась технологія краще або гірше – орієнтуватися слід по ситуації.

Використовуємо каркас – тільки шурупи і ніяких мокрих робіт

Перш за все розглянемо як вирівняти стіни своїми руками ГКЛ з використанням каркаса. Почнемо з підготовки матеріалів. Отже, для роботи нам знадобляться:

 • профілі СD;
 • профілі UD;
 • підвіси;
 • шурупи;
 • стінові листи товщиною 12,5 мм.

Монтаж починаємо з розмітки. Для цього знаходять на стіні, яку збираємося обшивати, знаходимо точку, що найбільше випирає. Відступаємо від неї 5 см і наносимо на стелі мітку. Через цю мітку проводимо горизонтальну лінію між двома суміжними стінами. Лінія повинна розташовуватися паралельно стіні, яку ми будемо обшивати.

Щоб конструкція вийшла більш жорсткою, а також щоб не “гуляли” листи після кріплення до профілів, встановлюємо між стійками перемички. Робимо їх також з профілів CD і встановлюємо з кроком 50 см по вертикалі в кожному прольоті. Для фіксації перемичок використовуємо краби або зарізаємо краю так, щоб спинку профілю можна було прикріпити саморізами до стійок.

За таким принципом збирається каркас для всіх стін, які треба вирівняти ГКЛ. Після цього приступаємо до монтажу листів. В цілому ця процедура не має нічого складного, проте необхідно суворо дотримуватися таких правил:

 • ГКЛ кріпимо на каркас з разбежкой, тобто ніяких хрестоподібних швів бути не повинно;
 • Гвинти маємо на відстані сантиметра від краю з кроком 25 см. вкручувати їх так, щоб вони не проривали шар картону, але, в той же час були злегка втоплені;
 • Листи не повинні мати висячих країв. Всі краї повинні лягати на центр профілю.

З урахуванням цих правил обшивають каркас. Якщо з’явилася необхідність розрізати лист – прикладаємо правило до лінії різу і перерізуємо картон гострим ножем. Потім акуратно переламуємо лист по лінії різу і згинаємо його. На лінії згину перерізаємо картон із зворотного боку.

Після обшивки стін можна приступати до чорнової обробки поверхні, але про цю процедуру ми поговоримо трішки пізніше. Для вирівнювання стін крім гіпсокартону можна використовувати і інші листові матеріали, наприклад, ДВП, OSB або ін.

Вирівнювання стін гіпсокартоном клейовим методом – економимо простір і час

Якщо стіни не мають великих перепадів, вирівняти їх гіпсокартоном можна без каркаса. Для цього готуємо такі матеріали:

 • гіпсовий клей (Knauf Perflix або ін.);
 • грунтовка акрилова.

Мінусом даного способу є те, що він вимагає підготовки основи. Тому в першу чергу видаляємо старе фінішне покриття – шпалери, фарбу, кахельну плитку або ін. При необхідності стіну протираємо вологою ганчіркою або навіть миємо, наприклад, щоб видалити залишки шпалерного клею.

Потім поверхню обов’язково грунтуємо. Розчин наносимо на поверхню пензлем або валиком. Після висихання стін процедуру проводимо повторно.

Тепер можна приступати до обклеювання стін листами ГКЛ, але, попередньо готуємо гіпсовий клей. Для цього в чисте відро наливаємо воду і поступово засипаємо суху клейову суміш. Відразу ж перемішуємо суміш міксером. У міру необхідності підсипає сухий клей. У результаті повинна вийти тістоподібна консистенція.

Відразу ж приступаємо до приклеювання листів, поки не схопився клей. Для цього на тильну поверхню наносимо грудки з отриманого розчину з кроком 20 см. Потім гіпсокартон прикладаємо до стіни і не сильно придавлюємо. Обов’язково прикладаємо рівень і правило, щоб вирівняти лист. Як і при обшивці каркаса, маємо листи обов’язково зі зміщенням, щоб уникнути хрестоподібних стиків.

Нюанси обробки – як запобігти появі тріщин на стінах

Незалежно від того, яким ви способом вирівнювали стіни, поверхня гіпсокартону необхідно поштукатурені. Ця процедура вкрай бажана, навіть якщо ви збираєтеся обклеювати стіни шпалерами або плиткою. Для виконання обробки готуємо такі матеріали:

 • шпаклівку;
 • механо стрічку;
 • ґрунтовку;
 • штукатурні куточки.

Починаємо роботу з розшивки швів – зрізаємо з усіх рівних країв фаски шириною 0,5 см. Потім грунтуємо поверхню за схемою, описаною вище. Особливо ретельно промазуємо пензлем місця стиків листів зі зрізаними фасками. Після цього на всі стики наклеюємо спеціальну сітку. Перш ніж приступити до шпаклювання, замазуємо шпаклівкою всі капелюшки саморізів і стики ластів. Відразу ж вирівнюйте поверхню, щоб площину вийшла гладкою, без перепадів.

Поки застигає шпаклівка наклейте на всі зовнішні кути штукатурні куточки. Після застигання шпаклівки підчистити її шпателем і прогрунтуйте пензлем. Потім шпаклівку необхідно нанести на всю поверхню гіпсокартону. Для цього використовуємо широкий шпатель, яким здійснюємо плавні рухи з рівномірним натиском. Намагаємося отримати якомога більше гладку й рівну поверхню.

Після застигання шпаклівки шліфуємо поверхню. Для цього використовуємо тертку з сіткою абразивом P120. Затираємо шпаклівку так, щоб на поверхні не було видимих дефектів. Потім очищаємо поверхню від пилу пилососом або ганчіркою і грунтуємо. Якщо стіни необхідно підготувати під фарбування, обов’язково їх покриваємо тонким шаром фінішної шпаклівки і затираємо сіткою з дрібним абразивом.

Якщо ви будете дотримуватися описаної вище технології, то отримаєте рівні міцні стіни, які зможуть прослужить вам багато років.

Оцініть пост

Якщо хочете подякувати за статтю - поділіться нею в соцмережах!

Схожі статті

Залиште коментар

avatar