Як вибрати надійну будівельну бригаду

як вибрати будівельну бригаду

Вмілий і правильний вибір будівельної бригади – не менш важлива складова успіху при ремонтно-будівельних роботах, ніж якісно і професійно виконаний проект. Але як вибрати будівельну бригаду?

Проект будівництва будинку розробляється з метою створити котедж в певному стилі, із затишною атмосферою і функціональним рішенням приміщень. Але навіть найкращий і якісний проект не може гарантувати, що ваш будинок буде побудований саме так, як потрібно. Велика частина успішного завершення будівництва залежить від вибору будівельних і оздоблювальних матеріалів високої якості, а також від вибору будівельної бригади робітників. Не забувайте, що якість майбутнього будинку повністю залежить від бригади будівельників. Яких будівельників ви виберете, такий і отримаєте дім.

Непрофесійна бригада будівельників – крах ваших надій на якісний будинок

Невдалий вибір будівельної бригади може обернутися різними ситуаціями. Непрофесійна бригада може елементарно не знати особливостей використання сучасних матеріалів і технологій. Підсумок може бути невтішним: повна невідповідність проекту, марно витрачені кошти, дорогоцінний час і нерви.

Також непрофесійна бригада може виявитися недобросовісною, використовуючи дешеві матеріали і видаючи їх за дорогі. Ринок будівельних матеріалів в залежності від цінової категорії пропонує матеріали різної якості. А якщо в процесі будівництва були застосовані будматеріали низької якості – на довгостроковий і якісний результат розраховувати не доводиться.

У цій статті ми розглянемо основні правила для вибору кваліфікованих і професійних будівельників, на що варто звернути увагу при виборі будівельної бригади і чого варто остерігатися. Читайте нашу статтю і завжди вибирайте тільки найбільш сумлінних та професійних будівельників.

Шукаю будівельну бригаду – розпитую знайомих

Для початку спробуйте розпитати знайомих, друзів та родичів. Цілком можливо, що хтось з них недавно будував будинок і у нього залишилися контакти хороших будівельників. З’ясуйте відгуки про роботу будівельної бригади. Подивіться самі і переконайтеся, що побудований будинок вам подобається. Якщо вдасться знайти команду, про яких добре відгукнулися кілька знайомих – то, безсумнівно, слід зробити вибір. У хорошої бригади будівельників може і не бути реклами – у них і так завжди достатньо замовлень від знайомих тих людей, яким вони вже будували будинки і котеджі.

Пошук серед будівельних компаній

Якщо ж вам потрібна бригада будівельників і ви не знайшли її по знайомству – доведеться звертатися до будівельних фірм. Тут є ряд певних переваг:

 • Економія часу і нервів. У випадку з будівельною компанією її представники або запропонують вам необхідних фахівців будівельників, або самі підберуть для вас весь необхідний персонал. В іншому випадку довелося б самостійно спілкуватися з різними кадрами, любителями випити і іншими унікальними особистостями.
 • Визначення професіоналізму працівників. Якщо ви не є профі в ремонтно-будівельній справі, то досить важко буде визначити професійний рівень Ваших працівників і проконтролювати процес будівництва.
 • Репутація компанії. У кожної нормальної фірми є репутація, якою вона дуже дорожить. Ця репутація гарантує високий рівень якості і професіоналізму робіт. І така фірма не буде зв’язуватися з непорядними постачальниками обладнання і матеріалів, а також з неперевіреними працівниками.

Хороші професіонали своєї справи високо цінують свою працю. Не женіться за дешевизною, це може обернутися набагато дорожче в перспективі. Також варто подивитися попередні роботи вибраної бригади будівельників. У кожної поважаючої себе команди повинно бути портфоліо. І якщо бригаді дійсно є чим пишатися – вони самі покажуть збудовані будинки без лишніх питань.

Таким чином ви точно зможете дізнатися купу подробиць про попередні проекти будівельників і відгуки замовників про виконану ними роботу.

будівнича бригада

Перевірка будівельної бригади на майстерність

Однією з найшвидших і найбільш ефективних способів перевірити будівельну бригаду робітників на майстерність і професіоналізм є проста розмова про проект. Спробуйте запитати у бригади нездійсненні і свідомо нереальні вимоги до будівництва і ремонту. Справжні професіонали своєї справи одразу скажуть, що реально зробити, а що неможливо в силу об’єктивних причин. Будівельники, які відразу ж погоджуються на всі вимоги, вселяють недовіру. До них краще придивитися уважніше.

Кошторис і витрати на бригади по будівництву

Оцінюйте свої фінансові можливості реально. В процесі будівництва будинку нерідко трапляються непередбачені витрати. Намагайтеся володіти сумою, яка хоча б у півтора рази перевищує загальний кошторис.

І до речі про кошторис. Завжди вимагайте від підрядників точну кошторис витрат ще до початку будівельних робіт. Часто, за рахунок непередбачених витрат вартість будови збільшується в кілька разів. Це трапляється через недобросовісних спеціалістів, які намагаються запудрити вам мізки. Будьте розумнішими.

Непередбачені витрати – це стаття бюджету, яка дійсно може виникнути, але вона не повинна включати великі суми грошей.

Договір про виконання робіт підрядниками

Договір є важливим чинником у разі робіт з юридичними особами. Туди можна включити вимоги до закінченого об’єкту, підсумкову кошторис, випадки коли будівельна бригада має право відходити від існуючого та затвердженого плану, терміни виконання будівельних робіт і багато іншого. Всі ці пункти в договорі, спільно затвердженому сторонами, зроблять співпрацю з будівельниками спокійнішою і більш плідною. Також договір є запорукою того, що результат будівництва об’єкта буде повністю задовольняти всіх учасників проекту.

Додаткові поради як вибрати будівельну бригаду

Якщо обрана будівельна бригада  має позитивні відгуки від колишніх замовників, але підозріло зволікає з оформленням договору – введіть поетапну систему оплати праці. При такому розкладі, Ви завжди будете трохи винні будівельникам.

Не погоджуйтеся співпрацювати з тими бригадами, у яких крім вашого проекту ще кілька будов в процесі (мова не йде про великі компанії, у яких є багато підрядників на різні об’єкти). Бувають випадки, коли будівельники беруть завдаток і йдуть добудовувати інші об’єкти, з’являючись на будівництві лише за півгодини до приїзду замовників. Таке будівництво будинку може затягнутися на довготривалий термін.

Ознака хорошої будівельної бригади

І наостанок, ми наведемо список ознак хороших та порядних будівельників:

 • Ви завжди можете зв’язатись з будівельниками – вони не пропадають
 • Наявність всіх необхідних інструментів
 • Дбайливе поводження з оздоблювальними та будівельними матеріалами замовника
 • Відсутність прогулів без поважної причини
 • Не найдешевша оплата праці. Професіонали своєї справи завжди високо цінують свою працю
 • Будівельники без особливих проблем читають будівельні креслення та документацію
 • Підрядники легко орієнтуються в будівельній термінології
 • Чистота робочого місця. На будівельному об’єкті панує чистота і порядок, все лежить на своїх місцях,
 • Робочий процес команди добре організований.

Не пошкодуйте своїх сил і дорогоцінного часу на пошуки професійної та добросовісної будівельної бригади. Якщо у Вас все вийде, результатом стане втілення в життя будинку вашої мрії, який прослужить Вам довгий час.

Оцініть пост

Якщо хочете подякувати за статтю - поділіться нею в соцмережах!

Схожі статті

Залиште коментар

avatar