Декоративні пластикові куточки для обробки арок

декоративні пластикові куточки

Однією з складових сучасного декору, який прекрасно підкреслює стиль приміщення, є арка. Її виступаючі елементи, незалежно від виду застосовуваних матеріалів (гіпсокартону, штукатурної основи, фарби, плитки), потребують надійного захисту. Тут допоможуть декоративні пластикові куточки.

Щоб надати отвору певної форми і зміцнити його, використовують декоративні куточки. Якщо арка розташована між кухнею і їдальнею або великою вітальнею, передпокоєм і коридором, то наявність профілю по всій поверхні допомагає створенню чіткої лінії, розмежовує приміщення між собою.

Призначення та особливості конструкції куточка

Для додання приміщенню оригінального стилю в дверні отвори все частіше встановлюють арки, а на додаток до них у стінах – ніші округлої форми, перегородки з унікальним дизайном. Щоб конструкція отримала необхідну жорсткість кріплять кутовий елемент. Захищаючи крайню кромку від передчасного зносу, механічних пошкоджень, він підкреслює плавність ліній і надає їм більш елегантного вигляду.

Найбільше поширення отримали наступні декоративні куточки:

 • пластиковий;
 • алюмінієвий;
 • з пробки.

Заслуженою популярністю користуються вироби з пластику. Крім прикраси, вони забезпечують захист від пошкоджень, а фарбу з шпалерами – від стирання. Обидві полиці виконані з перфорацією, але одна з них цільна, а на іншій розташовані сегменти трапецієподібної форми. Така конструкція дозволяє легко зігнути матеріал до отримання потрібного радіусу. Вигини можуть бути різної величини, які необхідні при створенні арок будь-якої складності, виготовлення підвісної стелі.

Перфорована поверхня дозволяє отримати рівну грань навіть на нерівних ділянках отвору.

Металевий куточок – це алюмінієва смуга з нанесеним декоративним покриттям будь-якого кольору, але найбільш популярні «сталеві», «чорний метал», «дзеркальні». Широко використовується в сучасних стилях хай-тек, техно, ар-деко, авангард.

Рідше від інших використовується зовнішній куточок з пробки, МДФ. Зазвичай він застосовується як декор для обрамлення арок з великим радіусом зводу, якщо інтер’єр приміщення необхідно витримати в єдиному стилі. Наприклад, коли плінтус і меблі певного кольору з текстурою під дерево. Враховуючи вартість натуральної кори, арочний профіль має найвищу ціну.

Перфоровані куточки можна клеїти чи кріпити за допомогою саморізів, цвяшків. Складніше встановити коркові вироби, оскільки необхідний спеціальний клей. Для пофарбованих профілів підбирають безбарвний, а для білих – тільки білий.

Переваги використання виробів

Пластик – дуже гнучкий матеріал, тому добре підходить для обробки отворів стін під двері, вікна, інших архітектурних елементів поверхні, які мають вигнуті форми. Створений з їх допомогою плавний силует може досягати в довжину до 3 метрів. Рівні кути і відсутність традиційного шва позитивно позначається на вигляді конструкції.

Пластикові арочні накладки володіють наступними перевагами:

 • приховують нерівності;
 • попереджають обсипання, стирання верхнього шару;
 • виділяють витончені вигини;
 • можуть монтуватися на основу будь-якого типу;
 • не вимагають додаткового фарбування, обробки;
 • стійкі до вологи;
 • представлені широкою кольоровою гамою;
 • мають великий термін служби;
 • їх вартість нижча, ніж у інших аналогічних матеріалів.

Процедура монтажу проста і займає небагато часу. Кріплення здійснюють, використовуючи рідкі цвяхи, скоби або звичайні металеві цвяшки. По завершенні установки отриману конструкцію покривають шаром шпаклівки, шліфують і підготовляють під шпалери, плитку.

Як проводити монтажні роботи?

Кількість декоративних елементів набувають з невеликим запасом, додаючи до загальної довжини арки ще 10% на можливі помилки і похибки. Оскільки вона має складну конфігурацію, то красиво вигнути і акуратно підрізати з першого разу виходить не завжди.

Перед установкою поверхню стіни очищують, видаляють бруд і пил. Якщо необхідно, то і внутрішню сторону кутника знежирюють спеціальним засобом. Покривають ґрунтовкою і залишають на 30-40 хвилин.

Відразу клеїти пластикові накладки на шпалери не можна. Приклавши куточок, олівцем окреслюють місце його встановлення, та полотна вирізають канцелярським ножем, дотримуючись наміченої лінії.

На деталь наносять клей. Для зручності можна використовувати спеціальну тубу з рідкими цвяхами під монтажний пістолет. Рівномірно розподіливши його по всій довжині куточка, виріб щільно притискають в потрібному місці, додатково зафіксувавши до стіни малярським скотчем. І залишають на час до двох годин, щоб склад схопився.

У складних випадках кріплення здійснюють на тонкі цвяшки без капелюшків. Їх забивають звичайним молотком дуже акуратно, намагаючись виключити утворення тріщин.

Велика різноманітність будівельного матеріалу дозволяє підібрати відповідні куточки для будь-якого стилю внутрішньої обробки і конфігурації арки. Працювати з виробами з пластику легко, тому, дотримуючись необхідної технології, їх можна встановити самостійно.

Схожі статті

Залиште коментар

avatar