Якісне фарбування стелі з гіпсокартону своїми руками

пофарбувати стелю з гіпсокартоном

Фарбування стелі з гіпсокартону дозволить досягти максимальної естетичності обробки. Дізнайтесь як пофарбувати стелю з гіпсокартоном, та які матеріали при цьому використовувати.

Гіпсокартон – чудовий матеріал для облицювання стелі. Він має ідеально рівну поверхню. Однак тільки його установки недостатньо для того, щоб домогтися гарного візуального ефекту. Хорошим варіантом обробки гіпсокартону є його фарбування. Щоб досягти максимально красивого і якісного покриття, необхідно знати секрети нанесення фарби. Фарбування стель з гіпсокартону своїми руками буде виконано успішно, при дотриманні простих правил обробки стелі за допомогою фарби.

Різні типи фарб для стелі з гіпсокартону: види і фактури

Для фарбування стель з гіпсокартону можуть бути використані різні види фарб. Зазвичай для покриття стель використовують фарби, які розводять водою. Такі матеріали не мають стійкого запаху, швидко висихають та підлягають косметичного ремонту.

Для обробки гіпсокартону необхідні матеріали на водній основі, олійні фарби не підійдуть. Важливо пам’ятати, що використовувати масляну фарбу для покриття стелі з гіпсокартону не варто. Такий вид фарби підходить для покриття дерев’яних і металевих поверхонь.

Існує багато різновидів фарб на водній основі, кожна з яких володіє своїми характерними особливостями.

фарбування фарбою на водній основі

Види фарб для гіпсокартону

 • Водоемульсійна. Володіє широким асортиментом колірних рішень.
 • Воднодисперсійна. Водостійка фарба, яка довгий час не змивається водою.
 • Силіконова. Фарба стійка до забруднень, володіє властивостями перекривати тріщини поверхні.
 • Силікатна. Фарбу використовують для поверхонь, які знаходяться в приміщеннях з постійною вологістю. Матеріал стійкий до розвитку грибків і плісняви навіть без обробки антисептичними препаратами.

При виборі фарби також важливо звернути увагу на її структуру – від вибору буде залежати цілісний вигляд поверхні. Слід врахувати структуру однорівневої або дворівневої стелі.

Види поверхонь

Глянсова. Покриття підкреслює нерівності шпаклівки і дефекти поверхні.

Матова. Така поверхня робить похибки при обробці менш помітними.

При виборі фарби важливо звернути увагу на матеріал, а також умови і вологість повітря в приміщенні, де відбуватимуться ремонтні роботи.

Глянсова фарба для стелі з гіпсокартону: властивості покриття

При виборі фактури для стелі з гіпсокартону важливо звернути увагу на саму поверхню. Як правило, така стеля має рівну форму, тому вибрати фарбу буде не складно. Проте кожен з видів має свої характеристики, які необхідно врахувати, перш ніж зробити покупку.

Краща глянсова фарба має переваги перед фарбою з матовою структурою. Такий вид фарби підійде для будь-яких типів приміщень. Фарба володіє хорошими миючими властивостями, після вологого прибирання зберігає початковий вигляд.

Глянсова фарба набагато перевершує за характеристиками матову, але і при покупці обійдеться значно дорожче.

Переваги глянсової фарби

Довговічність. Такий вид фарб найбільш стійкий до зовнішніх впливів. Глянсова фарба довго зберігає початковий вигляд навіть при частому механічному впливі на поверхню.

Міцність. Плівка, яка утворюється після висихання фарби завдяки вмісту смоли у складі матеріалу, дозволяє фарбі міцно триматися на поверхні, не тріскатися і не обсипатися.

Естетичність. Фарба володіє відбивними властивостями, що сприяє візуальному розширенню простору. При цьому слід застосовувати світлий колір, тоді ефект буде максимальним.

Екологічність. Матеріал є нешкідливим для здоров’я, не має гострого запаху.

Економність. Фарба має хороші витратні характеристики, тому, не дивлячись на високу вартість, є економним варіантом.

Хороша глянсова фарба володіє масою позитивних властивостей. Великий вибір кольорів дозволить підібрати ідеальне рішення для будь-якого інтер’єру.

Фарбування стелі з гіпсокартону водоемульсійною фарбою

Перед виконанням фарбування водоемульсійною фарбою потрібно вирішити, який вид фарби вибрати. Сьогодні на будівельному ринку представлений різноманітний вибір фарб. Кожен вид має своє призначення.

Для того щоб правильно вибрати фарбу, яка буде володіти найкращими якостями: міцністю, стійкістю до зовнішніх впливів, естетичністю – при покупці важливо уважно читати етикетку продукту.

Тільки уважне прочитання характеристик короба від виробника допоможе не помилитися у виборі якісної водоемульсійною фарби. А перед нанесенням водоемульсійної фарби на стелю з гіпсокартону необхідно уважно ознайомитися з інструкцією виробника.

Нюанси при виборі фарби для гіпсокартону

 • Врахувати вид роботи, для якого придатна фарба.
 • Щоб вірно визначити кількість необхідної фарби, важливо врахувати її витрати на кв. м.
 • Визначити ступінь покриття.
 • Переконатися в її стійкості до зовнішніх впливів.

Важливо читати характеристики, прописані дрібним шрифтом, саме вони можуть містити найбільш важливу інформацію по техніці нанесення фарби і догляду за нею.

При покупці фарби потрібно врахувати місце її зберігання. Складське приміщення повинно мати спеціальну температуру, так як при її перепадах структура фарби руйнується, що призводить до погіршення її якості.

При виборі фарби важливо вибирати правильне призначення – для фарбування стелі (з гіпсокартону), тоді фарба не буде капати, легко і міцно ляже на поверхню стелі.

Як пофарбувати стелю з гіпсокартону своїми руками без розводів

Пофарбувати гіпсокартонний стелю не викличе труднощів. Головне – мати набір необхідних інструментів, а також послідовно дотримуватися інструкцій.

Поетапні дії:

 • За допомогою серпянки закласти шви між плитами з гіпсокартону.
 • Необхідно шпаклювати всю поверхню стелі. Нанести перший шар, почекати його висихання нанести додатковий шар шпаклівки.
 • За допомогою наждачного плівки зачистити поверхню.
 • Протерти поверхню від пилу.
 • Відкрити банку з фарбою і добре перемішати.
 • За допомогою пензлика фарбувати місця стику стелі і стіни, щоб уникнути розводів.
 • Обмокнути валик в ванночку з фарбою. Нанести перший шар паралельно з вікном.
 • Накласти додатковий шар фарби на пофарбований перший шар.
 • Кілька шарів фарби забезпечать рівномірне її нанесення і розподіл по всій поверхні стелі.

Перед фарбуванням стеля з гіпсокартону необхідно вирівняти за допомогою шпаклівки.

зароблення стиків гіпсокартону шпаклівкою

Перед безпосередньою фарбуванням важливо виконати всі підготовчі роботи – від їх якості буде залежати вигляд майбутньої обробки.

Перед виконанням робіт бажано закрити меблі і підлогу поліетиленом – це зекономить час і сили, охоронить від прибирання після ремонту.

Виконати фарбування стель з гіпсокартону самостійно можна легко і швидко, володіючи інструкціями по вибору потрібної фарби, підготовки поверхні і способах її нанесення на гіпсокартон. Цей матеріал являє собою гладку поверхню, яка відмінно підходить для стелі. Наносити на неї фарбу легко, враховуючи, що вона виготовлена з найбільш якісних матеріалів.

Оцініть пост

Якщо хочете подякувати за статтю - поділіться нею в соцмережах!

Схожі статті

Залиште коментар

avatar