Що таке рідкий пластик і для чого він використовується?

для чого рідкий пластик

Рідкий пластик (рідка пластмаса) – акрилова водно-дисперсійна фарба, що використовується в будівництві для герметизації і захисту поверхонь. Зазвичай цей матеріал застосовується для фарбування стін, стелі, вікон (особливо ПВХ) і взагалі будь-яких поверхонь, крім підлоги.

Рідкий пластик може використовуватися не тільки для внутрішніх, але і для зовнішніх робіт. Це будівельний матеріал с якісними характеристимами та широким колом можливого застосування.

Рідкий пластик і поверхні – навіщо обробляти?

При нанесенні рідкого пластику на будь-яку поверхню створюється захисна плівка, стійка до дії світла, вологи та різних побутових хімічних речовин (зокрема, миючих засобів). Причому зберігається ця плівка протягом дуже довгого часу. Рідкий пластик можна наносити навіть на іржавий метал – високі показники адгезивності дозволяють йому міцно закріплюватися на таких поверхнях, а антикорозійні властивості не дадуть з’явитися новій іржі. Саме з цієї причини водно-дисперсійні полімерні акрилові фарби часто використовуються для захисту металевих інженерних конструкцій: сейфів, трубопроводів, всіляких огорож і навісів.

Крім того, у деяких складів існують свої особливості. Наприклад, «Акриліт-101» при першому нанесенні виглядає як пластик, при другому додає матовості, а при третьому надає поверхні зовнішній вид пластику. Все це може використовуватися не тільки для захисту поверхні, але і в декоративних цілях.

Види рідкого пластику

Існують також і інші різновиди рідкого пластику. Перший з них – це герметик для пластикових вікон. Він заповнює щілини і зазори, які залишилися після монтажу, і виступає в ролі утеплювача. Ця речовина з’явилася на ринку не так давно, але вже встигла заслужити схвалення компаній, що займаються установкою вікон ПВХ. А все тому, що схоплюється пластик всього за пару хвилин, остаточно висихає за добу, а поверхня після його застосування перетворюється в монолітну площину. І це при тому, що захисна плівка залишається еластичною і стійкою не тільки до сонця і рідин, але і до перепадів температури.

Рідкий пластик став хорошою альтернативою силіконових герметиків, які з часом починають втрачати свій первинний колір і жовтіти. Пластик ж цього недоліку позбавлений.

Інший різновид рідкого пластику застосовується для обробки автомобілів. В першу чергу він призначений для глянцового покриття, оскільки саме воно найбільше страждає від впливу ультрафіолетових променів, дорожньої пилу і промислового забруднення. Крім того, автомобільний рідкий пластик в змозі продовжити життя покриття і запобігти потьмянінню і зношуванню глянцю. А деякі різновиди здатні навіть захистити окремі деталі від подряпин. Тим більше що ушкоджену ділянку плівки з рідкого пластику дуже легко замінити.

Оброблена рідким пластиком машина стає також більш брудостійкою. Пісок, сніг, дощ та інші «принади» дороги просто не можуть закріпитися на полімерному шарі, що покриває авто. Так і чистити автомобіль тепер можна буде без особливої побоювання – навіть на контактних мийках поверхню навряд чи зможуть зашкодити.

Рідкий пластик та поверхні

Рідкий будівельний пластик (найпопулярніший різновид з перерахованих) може бути нанесений на різні поверхні: цеглу, дерево, фанеру, МДФ, ДВП, ДСП. Він може навіть використовуватися для обробки покрівлі, виготовленої з мінеральних матеріалів.

Що стосується інженерного різновиду рідкого пластику, то він добре взаємодіє майже з усіма видами металів. І при цьому навіть не вимагає попереднього ґрунтування поверхні.

Можна відзначити високу універсальність рідкого пластику. Наприклад, фарба «Акриліт-101» використовується не тільки для дерев’яних поверхонь, але застосовується і на цегляних або бетонних стінах, і навіть на поґрунтованому металі.

Схожі статті

Залиште коментар