Модульні будинки: швидка технологія будівництва

Модульні будинки

Модульні будинки: переваги й недоліки. Отримати власний дерев’яний будинок можна двома способами. Одне — побудувати його з нуля, а інше — скористатися перевагами збірного виробництва. Які будинки будують під дахами заводів?

Дерев’яний будинок можна зводити брус за брусом на будівельному майданчику або замовити по частинах або навіть цілком у одного з виробників. У нашій країні з’являється все більше компаній, які пропонують дерев’яні збірні будинки. Значна частина їхньої продукції йде до Німеччини та Скандинавії. Там збірні дерев’яні будинки такого типу користуються значним визнанням. Ми досі сприймаємо їх як курйоз. Вони також мають репутацію дорогих.

Розгляньмо кілька технологій будівництва дерев’яних панельних будинків. Познайоммось з можливостями та обмеженнями, які вони ставлять перед інвесторами.

Відкриті збірні дерев’яні модульні будинки

Дерев’яні модульні будинки в основному будуються під дахами виробничих підприємств. На заводах на основі проекту будують цілі зовнішні стіни.

Більш важкі стіни за каркасною технологією збирають із вертикальних стійок перетином 16 х 6 см, а легші – зі стійок 14 х 4 см. Їх розміщують через кожні 40-60 см. Внизу вони спираються на поперечні ґрунтові балки, а вгорі функцію обідка виконують накидні балки. Існують також поперечні балки між вертикальними стійками, які позначають віконні прорізи, складають дверні перемички, або поперечні або косі, що підвищують жорсткість конструкції, якщо це необхідно.

Відкриті збірні елементи закріплюють ззовні болтами та кріпиляться дерев’яні панелі (ОСП, МФП, ЦСП). На цьому їх виробництво на заводі закінчується. Решта, тобто утеплення панельних дерев’яних будинків, пароізоляція стін , жорсткість зсередини, фасад, виконується на ділянці Замовника. На місці також будуються перегородки, стелі та ферми даху. Тому на добудову будинку потрібно більше часу

Будівництво модульного будинку з великих збірних елементів, як правило, займає не більше місяця

Закриті модульні дерев’яні будинки

Чим закриті збірні дерев’яні будинки відрізняються від відкритих? На заводі теплоізоляцію також укладають між стовпами та балками каркаса, найчастіше з мінеральної вати, яка також має вогнезахисну дію . Зовні каркас захищений вітрозахисною мембраною, а зсередини будинку – пароізоляційною фольгою. Вітроізоляція не використовується, коли зовнішня теплоізоляція буде виконана з пінополістиролу, а фасад – з штукатурки. Жорсткість стін збірних дерев’яних будинків, як і у випадку відкритих збірних елементів, складається з вертикально скріплених плит OSB, або МФП, але частіше також гіпсоволокнисті плити, рідше фіброцементні плити. На цей раз вони кріпляться з двох сторін. До зовнішньої сторони стін кріпиться додаткова ізоляція, без якої стіни не досягли б теплових параметрів, які вимагають будівельні норми. Використовувані тут полістиролові або мінеральноватні плити ховаються під фасадний матеріал – штукатурка, клінкерна плитка, плити – залежно від стандарту. Загальна товщина зовнішніх стін 25-30 см, в енергозберігаючих будинках – 35-40 см.

Виготовляють також внутрішні несучі стіни. Їх структура практично ідентична зовнішнім, з тією різницею, що в них не використовуються плівки, а облицювання виконується гіпсоволокнистими плитами або гіпсокартонними плитами . Їх товщина зазвичай становить 18-20 см. Перегородки схожі, але трохи тонші. Зрозуміло, мінеральну вату також укладають між шпильками внутрішніх стін. Тут, правда, він відповідає не за теплоізоляцію, а за акустику приміщення – обмежує потік звуків між ними.

Набагато більше робиться на заводах, які пропонують закриті збірні вироби. Як правило, в стіни таких дерев’яних будинків вбудовуються вікна і двері, а іноді навіть зовнішні жалюзі . Монтажні кабелі також розподіляються перед прикріпленням внутрішньої облицювання

Готові стельові панелі також залишають завод. Вони зроблені з дерев’яного бруса. Між ними укладається мінеральна вата утеплювач. Коли стеля розділяє опалювальні і неопалювані приміщення, такий шар виконує функцію не тільки звукоізоляційної, але і теплоізоляційної. Панелі мають обшивку з дерев’яних дощок і дерев’яну решітку для кріплення гіпсокартонної стелі. На заводах також часто будують ферми, які будуть використовуватися для створення ферми даху. Виготовити ферму на будмайданчику традиційним способом вирішуються лише деякі компанії. Декілька виробників збірних дерев’яних будинків пішли ще далі і випускають цілі панелі покрівлі, тобто кроквяні фрагменти вже з утеплювачем, антивологоізоляцією, і навіть підготовлену для укладання черепиці решітку і лати.

Збірні сходи також можуть бути доставлені замовнику, хоча це не звичайна послуга.

Для будівництва будинків з каркасною конструкцією використовується брус камерної сушки, чотиристоронній струганий, зі скошеними краями. Має клас міцності С24 і вологість не перевищує 18%. Не вимагає просочення.

Також часто використовується деревина КВХ. Це дерев’яні елементи з більш коротких секцій, з’єднаних клеєм за допомогою так званих пальчикових з’єднань.

Збірні модульні будинки можуть досягати стандарту енергозбереження або навіть пасивності .

Підготовка збірних елементів зазвичай займає не більше 2-3 місяців з моменту підписання договору з інвестором. Сама збірка на будівельному майданчику збірного дерев’яного будинку займає кілька днів

Модульні будинки - це самостійні будинки побудовані в заводських цехах

Модульні будинки з клеєного бруса

Інша ідея збірного будівництва — будувати будинки з клеєного бруса під назвою CLT (Cross Laminated Timber) або BSH (Brettschichtholz). Виготовляється з великих панелей стандартних розмірів 200 х 20 см (або більше). Їх можна вирізати для більш коротких елементів або для незвичайної форми (як у випадку з трикутними фронтонними стінами). Товщина стінових панелей найчастіше становить 10 см, а стельових – 12-14 см, але фірми готові виготовляти елементи товщиною в межах 6-26 см. Однак для будівництва одноквартирних будинків рідко використовуються панелі товщиною більше 14 см.

Панелі всередині мають канали для прокладки електропроводки

В теплоізоляційному шарі стель і підлоги на землі розміщують водопровідні установки.

На заводах цілі стіни виготовляють із панелей, вирізаючи отвори для вікон і дверей

Стелі в будинках з клеєного бруса також виготовляються з панелей. Елементи з клеєного бруса мають дві важливі переваги: ​​вони набагато міцніше каркасних конструкцій і нема потреби обробляти їх зсередини.

На будівництво приходять неізольовані елементи. Тому цей етап і будівництво фасаду проводяться на відкритому повітрі

Дерев’яні збірні будинки: переваги

Основна перевага вибору дерев’яного модульного будинку – швидкість будівництва, неперевершена в порівнянні з традиційним способом . Будинок будується незалежно від пори року та погоди. Протягом цього часу нам не потрібно контролювати роботи чи займатися будівельними матеріалами, а спокійно чекати дня надходження. Ризик помилитися при виготовленні збірних елементів і їх складання невеликий, адже робота доручається спеціалізованим бригадам, які володіють усіма секретами даної технології, а не сезонним працівникам.

Невелика товщина зовнішніх стін дає нам, при тих же зовнішніх розмірах, приблизно на 10% більше корисної площі в порівнянні з цегляною конструкцією

Схожі статті