Монтаж вікон своїми руками – установка та кріплення

Монтаж вікон та установка

Вирішивши поміняти старі вікна, власники квартир і будинків починають цікавитися, які конструкції можна вибрати і наскільки складно встановити вікна самостійно або як провести монтаж вікон.

Для людини, що не має достатнього досвіду, на заміну одного вікна, з урахуванням підготовчих робіт, демонтажу старих віконних систем, доведеться витратити 3-4 години.

Попередньо варто ознайомитися з вимогами щодо встановлення і вибрати вільний час у вихідні. Тоді кріплення вікон можна проводити не поспішаючи, приділяючи належну увагу дрібницям і намагаючись провести все найкращим чином.

Конструкція пластикових вікон

Спочатку необхідно розібратися з чого роблять пластикові вікна, які існують відмінності і ознайомитися з правильною послідовністю робіт.

Основний матеріал виготовлення профілю – полівінілхлорид (пластик), скорочено ПВХ. Стандартний колір – білий, але за бажанням замовника доступні й інші варіанти. Так, дуже популярна обробка під дерево. Її обирають, коли потрібно вписати віконні системи в архітектуру будівлі або відповідати певним дизайнерським рішенням. Особливо це актуально, якщо будинок з натурального матеріалу, повністю дерев’яний або облицьований під дерево.

Пластикові вікна мають раму, яка є головним елементом. Це спеціальний багатокамерний профіль, розділений всередині перегородками на окремі порожнини. Чим більша їх кількість, тим нижчі теплові втрати. Найбільш доступний за ціною трикамерний профіль, більш практичний і дорогий – п’ятикамерний.

Посередині конструкції, всередині найбільшої комірки, розташований армуючий елемент. Його П-форма надає віконній системі підвищену жорсткість, що позитивно позначається на її стійкості до навантажень. Зазвичай вставка виготовляється з оцинкованого металевого прокату, рідше з інших матеріалів.

Важливе місце в конструкції займає склопакет, який роблять одно – і двокамерним. Отже, він може мати подвійне або потрійне скління, але зустрічаються й інші варіанти. Дотримуючись певної технології, скло по краях проклеюють спеціальною стрічкою, яка надійно з’єднує їх між собою і попереджає попадання у внутрішній простір вологи та холодного повітря. Тому скло не потіє зсередини і завжди залишається прозорим.

Вимірювання віконного блоку

Перш ніж зробити замовлення віконних конструкцій, необхідно знати наступні параметри: висоту і ширину прорізу з чвертю він або без, довжину і ширину підвіконня і відкосу. Якщо на зовнішній частині є виступ і вікно тут вже, то проріз з чвертю і заміри проводять по самому вузькому місці, бажано перевіривши в декількох точках. Після додають боку по 2 см. Тоді при встановленні готового віконного блоку, завдяки його більшій ширині, він буде спиратися на чверті, що поліпшить стійкість конструкції. Значення висоти залишають без змін.

Якщо будинок цегляний або дерев’яний, то отвір не має чверті. Тому, вимірявши його ширину і висоту, віднімають по 3 і 5 см відповідно. І отримують необхідний розмір віконного блоку, коли на бічні сторони і верхню частину доводиться зазор 1,5 см. Після остаточної перевірки вікна по рівню в нього задувається монтажна піна, яка розширюється в процесі кристалізації і щільно утримує всю конструкцію. Отримані в нижній частині 3,5 см необхідні під встановлення підвіконня.

Його довжина і ширина повинні перевищувати віконний проріз на 5-10 см. Але нерідко господарі самі вибирають, який розмір їм необхідний, плануючи використовувати підвіконня як підставку для квітів або просто роблячи його врівень зі стіною. Велика довжина потрібна, щоб втопити підвіконний профіль до стіни і надійно зафіксувати його розчином. Ширина відливу також повинна перевищувати розміри отвору, але буквально на пару сантиметрів.

Ще один важливий параметр – кількість стулок, що відкриваються і глухих. Обов’язково визначаються з напрямком їх відкривання, з наявністю додаткового функціоналу у вигляді мікропровітрювання і інших параметрів.

Підготовчі заходи до монтажу вікон своїми руками

Зазвичай встановлення металопластикових конструкцій своїми руками починають зі зняття старої рами. Особливих проблем з цим не виникає, але є окремі моменти, на які слід звертати увагу. Найлегший спосіб видалити дерев’яний блок – розпиляти й розламати його, складний – зняти цілим. Адже потрібна додаткова допомога і більше часу.

Після демонтажу оглядають отвір. Усі виступаючі частини вирівнюють вручну молотком або використовують електроінструмент. У багатоповерхових будинках видаляють втоплені в стіни дерев’яні ставні, до яких кріпилася стара конструкція. І підвіконня, якщо воно у вигляді окремої плити.

Вирівнявши площину, прибирають все будівельне сміття, в тому числі пилюку. Її наявність знижує якість з’єднання монтажної піни з поверхнею.

Будь-які великі вибоїни або поглиблення зашпаровують цементним розчином. Стіна, виконана з пухкого матеріалу, наприклад газобетону, додатково зміцнюється. Для додання їй більш міцності вона обробляється спеціальними ґрунтовками, з проникаючими та клеючими засобами.

Тепер потрібно визначитися, як вставляти вікна. Один передбачає повне розбирання зі зняттям стулок, склопакетів та кріпленням на анкери через профіль. Інший дозволяє обійтися тільки демонтажем стулок, а кріпити блок слід на спеціальні розроблені виробниками монтажні елементи – анкерні пластини. Який з них вибрати, залежить від технічних і експлуатаційних умов, але більше часу потребує перший метод і він складніший.

Установка пластикових вікон: покрокова інструкція

Монтаж будь-яких ПВХ систем – Рехау (Rehau), Века (Veka), КБЕ чи інших виробників, починають з вимірювань, це дозволить переконатися, що віконна конструкція і отвір сумісні. Після цього приступають до зняття стулки. Операцію проробляють незалежно від обраного способу кріплення, дотримуючись наступного порядку дій:

  • Вікно переводять в закрите положення. Ручка повернута вниз.
  • На обох петлях руками знімають пластикові накладки. Якщо виникли труднощі – їх піддягають викруткою.

У верхній точці знаходять штифт, що забезпечує кріплення рухомого з’єднання. Воно розташоване по центру і внизу трохи виступає. Використовуючи викрутку, будь-яку пластину, на нього натискають, намагаючись виштовхнути із зворотного боку. Після, намагаючись захопити плоскогубцями, тягнуть до повного видалення з посадкового гнізда.

Вивівши із з’єднання верхню петлю, ручку переводять у горизонтальне положення і стулку відкривають, відхиливши на себе. Трохи піднявши, стулку акуратно знімають з нижнього штифта.

Якщо необхідно зняти склопакет з глухої сторони, то спочатку видаляють утримують його штапики. Для цього:

  • У зазор між рамою і довгим бічним ущільнювачем вставляють будь-вузький і міцний інструмент.
  • Пробують підчепити вище, просуваючи в різні сторони. При виникненні труднощів, а також щоб не пошкодити пластик або нанесений на його поверхню стемпинг, беруть ще один прилад.
  • Дії продовжують по всій довжині вставки, поки не виведуть її із зачеплення з посадочним місцем. І остаточно виймають.
  • Слідом видаляють короткий ущільнювач. Підчепивши його за один звільнений край, тягнуть на себе вгору.
  • Дістають склопакет. Враховуючи велику вагу, роблять це дуже обережно.

Установка вікон проходить наступним чином. Першим ділом знімають захисну стрічку, розташовану з зовнішньої сторони. Після чого монтажні пластини за допомогою спеціальної засувки і саморізів фіксують на бічній поверхні профілю. Якщо використовують анкери, то вікно відразу встановлюють в отвір.

Що потрібно зробити перед кріпленням вікон

Перед тим, як кріпити, його слід виставити за рівнем. Щоб підняти (або опустити) один край, підкладають спеціальні монтажні клини або звичайні дерев’яні брусочки. З їх допомогою можна попередньо закріпити конструкцію, виставивши її у вертикальній площині. Якщо установку здійснюють на анкери, то через раму зсередини просвердлюють отвори під розмір кріпильних елементів. А монтажні пластини садять на дюбель безпосередньо в укоси. Після чого ще раз перевіряють розташування рами по площині.

На бічних сторонах рекомендується передбачити мінімум три кріплення. Зверху їх кількість залежить від довжини віконної конструкції для якої здійснюється монтаж вікон.

Перед монтажем відливів зовні роблять невеликі штроби. Навішування здійснюють прямо на підкладковий профіль або через самоклеючу смужку паронепроникною гідроізоляції. Запінювання слід проводити зсередини. Якщо такої можливості немає, то тоді зовні безпосередньо під відлив, злегка піднявши його.

Далі виставляють і запінюють підвіконня. В жарку погоду, щоб поліпшити зчеплення поверхні, збризкують водою. Допускається нанесення декількох шарів піни, але через проміжок необхідний для попереднього затвердіння кожного з них. Ухил створюють, підкладаючи дерев’яні брусочки або встановивши пластини. Оскільки піна при кристалізації трохи збільшується в розмірі і здатна підняти підвіконня, його додатково навантажують. З цієї причини всі зазори заповнюють на 2/3.

Після чого задувають проміжок між отвором і рамою. На завершення встановлюють стулки і, перевівши їх у закрите положення, конструкцію залишають мінімум на добу. По закінченні часу перевіряють функціональність віконної системи і приступають до обробки відкосів. Ця технологія застосовується і при склінні балкона своїми руками, спорудження інших конструкцій.

Як бачимо монтаж вікон самостійно не надто складний процес, якщо підійти до нього з розумом.

Схожі статті

Залиште коментар

avatar