Скільки коштує побудувати будинок своїми руками

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками - BudProfi

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками – покрокова інструкція

Визначення того, скільки коштує побудувати будинок своїми руками, є складним багатоступеневим процесом, над яким працюють фахівці різних напрямків. Якщо ви впевнені в своїх власних силах і володієте великим досвідом в будівництві, то підготовка до вирішення питання, скільки коштує побудувати будинок своїми руками допоможе істотно заощадити бюджет сім’ї. Головне дотримуватися існуючого алгоритму робіт, тільки таким чином можна буде виконати будівництво без зайвих помилок

Аналізуючи, з чого почати будівництво будинку, та скільки коштує побудувати будинок своїми руками, виконайте спочатку ряд підготовчих робіт, які в подальшому накладуть свій відбиток на кінцевий вигляд житла. До них можна віднести: підготовку ділянки землі, на якій буде зводитися майбутній будинок, звернення до обслуговуючих організацій з метою уточнення майбутнього підключення до комунікацій, оформлення геодезичного та геологічного дослідження ґрунту у спеціалізованїй фірми для визначення структури грунту (це допоможе без ризику підібрати потрібний тип фундаментнту)

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками. Бюджет

Бажання заощадити при зведенні будинку не завжди приймається на фінішній прямій. Скільки коштує побудувати будинок своїми руками – залежить від фінансових можливостей та особистих уподобань. Тому мінімальний поріг витрат майбутній господар визначає з урахуванням сучасних цін на матеріали і роботи. Важливо пам’ятати, що каркас будівлі повинен бути міцним і міг витримувати досить великі навантаження при різних погодних умовах. Крім зовнішньої обробки будинку, кошти також будуть потрібні на внутрішню обробку і благоустрій.

Щоб не збільшувати свої витрати в майбутньому, складіть наочний кошторис, де докладно будуть відображені всі етапи будівництва. Грамотно скласти кошторис допоможе виконроб. Точний бюджет буде залежати від індивідуальних характеристик будинку – площі, поверховості, призначення, сезонності використання та ін.

Проектування

Типовий проект на сьогоднішній день є ідеальним шаблоном, який допоможе розпочати будівництво і не затримуватися довго на етапі проектних робіт. Оптимальним рішенням стане його придбання у професійних архітектурно-будівельних компаній або бюро. Вкрай важливо отримати при придбанні готового проекту повний пакет послуг. У нього повинні входити:

 • архітектурний розділ, що включає докладну інформацію про планування, зовнішній вигляд будівлі, специфікації дверей і вікон;
 • конструктивний розділ, розроблений інженером-конструктором, де докладно відображені плани фундаменту, покрівлі, перекриттів, стін і вузлів. Підрядник, виконуючи будівельні роботи, в першу чергу буде керуватися цим документом;
 • інженерний розділ, в якому викладена вся інформація про інженерні мережі, а саме: водопостачання та водовідведення, опалення та вентиляція, електропостачання

Готові рішення

Багато людей вирішують скористатися скачаною версією проєкту з інтернету, але найчастіше це обходиться дорожче – більшість з доступних варіантів відображають безграмотне та не практичне планування. Щоб вибрати відповідний проект для комфортного проживання своєї родини, керуйтеся способом життя і особистих переваг – вони в кінцевому рахунку визначать параметри будинку і вплинуть на підсумкову вартість.

• Планування і конфігурація. У більшості випадків багато варіантів мають складні форми, які тільки піднімуть ціни будівництво. Доступними по своїй ціновій політиці будуть архітектурні проекти з плануваннями простої квадратної або прямокутної форми, без еркерів і виступів, а також інших дорогих у виконанні елементів. Кількість приміщень і їх площа варто продумати виходячи з числа людей, котрі проживатимуть в будинку, або можливих частих візитів гостей.

• Чи потрібен другий поверх . У двоповерховому будинку для зв’язку з другим поверхом, звичайно, знадобляться сходи. Їх наявність і вибір форми буде також впливати на кінцеву вартість. Економним рішенням стане одноповерховий будинок без дорогих перекриттів і сходів.

• Тип фундаментнту. Який фундамент обійдеться в більш адекватну ціну – малозаглибленний. Його установка не вимагає ґрунтовної підготовки.

• Форма даху . Двосхилий дах, хоч і сама стандартна форма, але при цьому надійна і раціональна за своєю ціною. Складні конструкції покрівлі з безліччю скатів і мансардними вікнами збільшать витрати на будівництво.

• Форма вікон. Традиційна прямокутна форма вікон обходиться завжди дешевше, ніж нестандартні рішення.

• Оздоблення фасаду. Для оздоблення фасаду можна вибрати цікаву штукатурку, яка не тільки відрізняється хорошими характеристиками довговічності, але і додає зовнішності будівлі естетики без удару по гаманцю.

• Оздоблення приміщень. Для внутрішнього оздоблення будинку можна використовувати мінімум декоративним елементів.

• Додаткові приміщення. Ними можуть служити вбудований гараж, сауна, містка гардеробна.

Двосхилий дах, хоч і сама стандартна форма, але при цьому надійна і раціональна за своєю ціною


Вибір матеріалів

Матеріали, як і всі роботи, повинні бути відображені в кошторисі. При їх виборі віддайте перевагу матеріалам, що мають сертифікат виробника. Так ви будете впевнені в їхній якості, уникнете розчарувань в зовнішньому оздобленні або покрівлі після експлуатації будинку протягом пари сезонів. Вивчіть сучасний ринок будівельних матеріалів, почитайте відгуки покупців.

Будівництво будинку в більшості випадків часто затягується або тимчасово призупиняється, в зв’язку з зимовим періодом. Тому більшу частину матеріалів закуповують під запас і забезпечують їм правильне зберігання, інакше може постраждати їх якість. Ця умова насамперед стосується дерев’яних конструкцій, цегли, сухих сумішей.

Каркасний – швидкомонтовані конструкції, що складається з дерев’яного бруса і утеплювача, а також зовнішньої та внутрішньої обробки. Даний варіант вважається одним із самих бюджетних, володіючи при цьому слабкими характеристиками довговічності (80-100років)

Зруб – дерев’яний будинок, стіни якого зібрані з оброблених колод. У свою чергу кожна колода має кутове з’єднання і паз, що дозволяє зручно і дуже швидко звести будинок. Даний тип відрізняється більш довговічними характеристиками. Як в спекотну, так і в холодну пору року всередині такого типу будинку завжди панує сприятливий мікроклімат. Його не складно опалювати, а також не знадобиться важкий, заглиблений фундамент. Однак схильність деревини до горючості і нападу паразитів є істотним мінусом.

Цегляний, газобетонний – кам’яний, огороджувальні конструкції (стіни) якого виконані з керамічної цегли або газобетонних блоків. Цегла вважається екологічно чистим і негорючим матеріальм. Також він володіє надійністю і довговічністю, хорошою стійкістю до різних погодних умов. Однак, у порівнянні зі зрубом, під нього буде потрібний потужний і дорожчий фундамент. Газобетонний тип будинку теж, в свою чергу, буде міцним і надійним варіантом і в порівнянні з цегляним, під його стіни можна зводити малозаглиблений стрічковий або стовпчастий фундамент (тільки якщо планується одноповерховий будинок)

Монолітний, залізобетонний – цільнолита конструкція, стінами та перекриттями якої служить бетон, його спочатку заливають в опалубку. Каркас даного типу будинку найбільш міцний і здатний витримувати великі навантаження. Також до плюсів такої будови можна віднести можливість створення будинку будь-якої конфігурації, застосування вільного планування, швидке зведення. Для нього підходить полегшений тип фундаменту, всі бетонні роботи обійдуться вигідніше (оскільки монолітні роботи може виконати один підрядник)

Існує кілька типів будинків, серед них каркасні, будинки з колод – зруби та будинки з цегли або газобетонних блоків


Узгодження з технагляду

Після того, як ви визначилися з типом майбутнього будинку, необхідно отримати обов’язкове узгодження для дозволу на будівництво. Для цього зверніться до місцевого адміністративного органу, де вам нададуть список документів, в різних регіонах він може відрізнятися. Після того, як зберете всі документи, буде прийматися рішення про надання дозволу на будівництво. При позитивному висновку заявнику видається спеціальна постанова.

Якщо ви почали будівництво будинку без дозволу адміністрації, то в наслідку необхідно його узаконити як самобуд, сплативши при цьому штраф.

Які роботи потрібно буде виконати при будівництві будинку

Перед початком будівельних робіт на ділянці, потрібно подумати про організацію під’їзних шляхів і зберіганні будматеріалів, поставити паркан, здійснити подачу води та електроенергії, а також встановити тимчасовий туалет і організувати місце для сміття. Відповідно пожежними та санітарними нормами, осі будівлі повинні бути винесені на ділянку. Від межі ділянки, де немає проїжджої дороги, необхідно зробити відступ не менше 3 м з кожного боку, де вона є – не менше 6 м. Процес зведення будинку досить трудомісткий і складається з послідовних етапів

Фундамент і земляні роботи

Вивід каналізації і місце входу водопроводу варто здійснити до заливки самого фундаменту. Для них спеціально копаються траншеї, потім здійснюється прокладка і утеплення труб. Потім закладається фундамент, шляхом організації котловану, на дно якого укладається подушка з щебеню. Для заливки фундаменту під стіни майбутнього будинку використовують опалубку. Монолітний тип фундаменту вважається оптимальним і більш бюджетним варіантом при будівництві приватних будинків.

Існують різні типи фундаменту, кожен з яких має свої відмінності в технології заливки і нюанси. Правильно підійти до вибору типу фундаменту допоможуть наступні фактори:

 • Категорія грунту – найбільш важливий фактор, що визначає в подальшому несучу здатність даного фундаменту
 • Розташування грунтових вод – при наявності близького розташування грунтових вод на ділянці потрібно організувати дренажну систему, так як вони здатні чинити істотний тиск на стінки фундаменту
 • Рівень промерзання грунту – допоможе визначитися з глибиною закладення основи фундаменту
 • Рельєф місцевості і сейсмічна активність регіону будівництва – основне завдання цих двох чинників – забезпечити рівний майданчик для майбутнього фундаменту і виключити вплив коливань грунту на будівлю
 • Наявність підвалу – часто використовується площа під самим будинком, наприклад, в якості льоху під господарські потреби або підземного гаража, тому фундамент повинен бути надійним, що одночасно виконує своє пряме призначення і функцію стін для облаштованих приміщень
 • Типи навантажень – статистичне навантаження будинку визначають поверховість, вага всіх меблів, сантехніки, обладнання тощо. Це саме те, що буде безперервно і постійно впливати на фундамент
 • Наявність підземних комунікацій – будівельні норми регламентують мінімальні відстані від майбутнього фундаменту до підземних комунікацій

При будівництві будинку потрібно враховувати рельєф місцевості, категорію грунту і розташування грунтових вод


Скільки коштує побудувати будинок своїми руками.

Види фундаменту

 

Блочний

Даний вид фундаменту здатний витримати лише навантаження від найлегших будівель, тому підійде для альтанки, лазні, теплиці або літнього будиночка.

Стовпчастий

Цей вид має на увазі установку під ключовими вузлами майбутнього будинку опорних стовпів. Підходить також для легких будівель, часто застосовується на ділянках, де грунт схильний до зміщення. Однак істотним мінусом даного виду фундаменту можна назвати відсутність підвалу.

Свайний/палевий

Для приватного будівництва цей тип фундаменту використовується рідко, тому як, володіючи бездоганною стійкістю, більше затребуваний для зведення більш капітальних, важких будівель. Конструкція являє собою стовпи з загостреними кінцями, які застосовні в разі, якщо на ділянці рухливий грунт або грунтові води близько розташовані.

Палево-гвинтовий

Це різновид пальового виду, але відрізняється матеріалом пальових стовпів. В даному варіанті замість бетонних використовуються металеві, які вкручуються в грунт, а зверху монтується ростверк. Підходить для ділянок з нерівним рельєфом і проблемним грунтом.

Монолітний

З усіх варіантів найдорожчий за вартістю матеріалів і робіт, проте володіє належною надійністю та міцністю на довгі роки. Вибір на його користь очевидна, коли грунт на ділянці рухливий (торф’яний або болотний, або плаваючий грунт). Даний вид фундаменту не закладається на глибину промерзання, але при цьому може витримати значні навантаження через свою унікальну здатність до зміщення разом з грунтом.

Обов’язковою умовою при заливці більшості видів фундаменту вважається армування. Тільки після монтажу арматури заливається бетон. Не варто забувати, що фундамент повинен постояти якийсь час (ця умова залежить від виду) і набрати необхідну міцність, тільки тоді можна буде приступати до зведення стін.

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками.

Стіни

Зводити зовнішні і внутрішні стіни потрібно одночасно. Таким чином рівномірно розподілиться навантаження на фундамент. Витрати на роботи по їх зведенню складають 40% від вартості всіх запланованих робіт. Тому поставитися до вибору матеріалу потрібно з розумом, щоб в подальшому не зазнати серйозних витрат. Визначитися з матеріалом, з якого будуть зводитися стіни допоможуть наступні фактори:

 • Вартість матеріалу – може істотно знизиться, якщо вибрати для стін полегшений варіант. Наприклад, каркасний тип повністю відповідає цьому сегменту. У такому випадку навіть не потрібна організація потужного і дорого фундаменту
 • Теплоізоляція – важлива умова, про яку також варто подбати. Адже холодні стіни взимку обійдуться вам значно дорожче. Зробіть розрахунок і зверніть увагу на кліматичні умови, де планується зведення будинку. Сучасні утеплювачі завжди допоможуть домогтися потрібного результату тому, що мають гарні теплоізоляційні властивості
 • Трудовитрати – трудомісткий процес зведення стін можна трохи скоригувати, якщо складати стіни не з дрібноштучного матеріалу, а, наприклад, з великих блоків або каркасно-панельних елементів. Таким чином процес зведення відбудеться легше і швидше
 • Витрати на зовнішнє оздоблення – серед безлічі сучасних будівельних матеріалів є ті, які не зажадають від вас додаткової обробки стін, тому дана умова допоможе заощадити час і гроші

На сучасному будівельному ринку видів відповідних матеріалів для стін досить багато, крім того, кожен з них має свої характеристики, які і дозволять нам судити про достоїнства і недоліки

Керамічна і силікатна цегла

Досить важкий матеріал для стін, володіє хорошими показниками міцності і екологічними характеристиками. Він стійкий до різних погодних умов і виглядає естетично, дорого. Керамічна і силікатна цегла буває повнотілою і порожнистою. Внаслідок передбачених отворів його теплоізоляційні властивості тільки поліпшуються.

Керамічний блок

Один з довговічних матеріалів для зведення стін. Побудувати з нього будинок можна досить дешево і швидко. Розміри керамічного блоку можуть бути різними, але його висота дорівнює величині цегляної кладки, тому будувати можна по проекту цегляного будинку. Також даний матеріал володіє морозостійкістю і вогнестійкістю. Однак він досить крихкий, тому його необхідно обережно транспортувати і складувати.

Газобетон і пінобетон

Один з перспективних матеріалів для зведення стін приватних будинків, який використовують для постійного проживання. Газобетон і пінобетон володіють фактично такими ж хорошими характеристиками, як і цегла або керамоблок, створюючи в будь-якому приміщенні сприятливий мікроклімат. Відрізняються один від одного лише технологією виготовлення. До плюсів також можна віднести довговічність, негорючість, екологічність, стійкість до низьких температур, простоту в монтуванні, невелику вагу. Рівень паропроникності будинку з цього матеріалу можна порівняти з побудованим будинком з дерева.

Оциліндрований брус (зруб)

Традиційний варіант матеріалу для будівництва будинків по всій Україні. Екологічно чистий, має непогані теплоізоляційні властивості, практично не вимагає зовнішньої і внутрішньої обробки, під нього буде потрібно легкий фундамент. Але існують і мінуси: дерево є горючим матеріалом, схильне до гниття, грибку і нападу шкідників, тому потребує регулярного догляду, крім того усадка такого будинку вважається проблемою.

Клеєний брус

Також з категорії дерева, як матеріалу для стін майбутнього будинку, кращий варіант. Даний матеріал створений за іншою технологією, тому він не схильний до усадки і, відповідно, буде дорожчим. Також з достоїнств можна виділити відсутність необхідності зовнішньої і внутрішньої обробки стін, можна застосувати лише спеціальну фарбу і прекрасний естетичний вигляд будинку забезпечений. Однак будинок, виконаний з даного матеріалу, не можна вважати енергоефективним, в зв’язку з недостатнім опором теплопередачі. Доцільно вибрати клеєний брус, якщо для опалення будинку використовується магістральний газ.

Каркасний будинок з СІП- панелей

Більш бюджетний, та на сьогодні, дуже ефективний варіант, з якого можна звести стіни будинку. Основа конструкції даного виду – каркас з дерева чи металу. Такі будинки характеризуються малою вагою, найвищою швидкістю збірки, значними теплоізоляційними властивостями. Такий будинок дуже просто оздоблювати як ззовні, так і зсередини, прослужить не менше 80 -100 років, планування, як правило, розробляються індивідуально під замовника компанією – виробником. І багато виробників будинків з панелей СІП (SIP) розробляють навіть найскладніший проект будинку безкоштовно. На цьому теж можна і потрібно непогано заощадити. До того ж такі компані – виробники як, до прикладу Сервус, на своєму сайті мають безліч проєктів вже готових архітектурних рішень, і вам потрібно лише внести свої корективи

Таким чином, розглядаючи вищеперелічені будівельні матеріали, орієнтуйтеся на тривалість терміну їх експлуатації – для довготривалої і комфортною перспективи ідеально підійдуть всі будинки, побудовані за будь- якою технологією. Та будинок з СІП панелей– альтернативний варіант, при цьому можна побудувати по-справжньому теплий і сучасний будинок, що буде дешево обходитися при опаленні

будинок своїми руками

побудувати будинок

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками

Стіни будинку можуть бути з цегли або колод, але популярнішими є каркасні стіни з СІП панелей, бо вони дешевші йтепліші


Крівля

Коли остаточно встановлений каркас будинку, можна переходити до завершального етапу – монтажу даху. Конструкція дахутакож відноситься до основних і важливих частин будь-якої будівлі, тому вона повинна надійно захищати від різних погодних умов. Відповідно до обраного проекту будинку і матеріалу, способи монтажу покрівлі можуть відрізнятися. Різні види дахів, перш за все, розрізняються конструктивними особливостями і формами.

Односхилий

Найпростіший вид даху за своїм монтажем, тому його будівництво можна виконати своїми руками. Такий дах найчастіше встановлюється на господарській будівлі або гаражі, коли дві стіни мають різну висоту. Зведення цього виду на житлових будинках застосовують вкрай рідко.

Двосхилий

Найбільш поширений вид даху, що ідеально підійде для невеликих за площею будинків. Не дивлячись на свою простоту, він володіє надійністю і довговічністю: завдяки з’єднанню двох симетричних скатів, розподіл навантажень на стіни відбувається рівномірно. До того ж, для покриття даного даху підійде будь-який покрівельний матеріал

Чотирьохсхилий

Складається в спільній точці вершинами з чотирьох трикутників (утворюючи скати), які можуть бути різними за формою. Такий дах має високу стійкість до різних атмосферних явищ, з його допомогою можна втілити в життя оригінальні ідеї, тим самим надати вигляду будинку архітектурної вишуканості. До недоліків можна віднести: складність реалізації даної конструкції (знадобляться професіонали), істотна вага конструкції покрівлі (буде потрібно посилення огороджувальних конструкцій), висока витрата покрівельних матеріалів.

Мансардний

Цей вид даху затребуваний, коли виникає питання про збільшення житлової площі приватного будинку. Конструкція мансардного даху влаштована таким чином, що дозволяє повноцінно використовувати отриманий простір як житлове приміщення. До переваг цього виду даху також можна віднести: адекватну вартість її реалізації, хороше утеплення отриманої всередині житлової площі, невелике навантаження на фундамент, надає зовнішньому вигляду будинку особливий колорит. З мінусів трудомісткий процес монтажу кроквяної системи

Вальмовий

Утворюється за допомогою скатів, два з яких мають трапецієподібну форму, а інші два трикутну. Така конструкція дозволяє стійко сприймати вітрові навантаження, тому вальмовий дах стане хорошим рішенням для регіонів зі складним кліматом.

Багатощипцевий

Складна конструкція за своїм виконанням, часто зводиться на будинках елітного класу, які володіють складною конфігурацією. В якості крівлі багатошпицевих дахів можуть застосовуватися будь-які покрівельні матеріали

побудувати будинок своїми руками

побудувати будинок своїми руками

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками

Дах може бути не тільки односкатний


Виходячи з готового проекту будинку, вибір відповідного виду даху тісно пов’язаний з придбанням покрівельного матеріалу для майбутнього покриття. Кожен матеріал має свої нюанси і вимоги до кроквяної системи. Важливо враховувати навантаження, яке надасть покрівля на стіни і фундамент, трудовитрати на роботу.

Наступні покрівельні матеріали добре зарекомендували себе на будівельному ринку:

Керамічна черепиця – відносно важкий і дорогий матеріал, але при цьому буде служити вірою і правдою численними десятиліттями. Володіє хорошою шумоізоляцією, водонепроникністю, стійкістю до різних температур, низьку теплопровідність і елегантним зовнішнім виглядом.

Азбестоцементний шифер

З плюсів матеріалу можна виділити простоту монтажу, стійкість до різних погодних умов, довговічність, високу водонепроникність, антикорозійність. З мінусів: зовнішній вигляд, який, в порівнянні з іншими матеріалами, не відрізняється естетичністю, а також цей шифер не відноситься до екологічних матеріалів.

Єврошифер (ондулін)

Серед покрівельних матеріалів він вважається бюджетним варіантом, який простий в монтажі. При цьому, мінусів у нього трохи більше: не дихає, неміцний, має обмежений термін служби, при нагріванні випаровує канцерогени.

Металочерепиця

Така черепиця прослужить досить довго (до 50 років) тому, що метал, з якого вона виконана, покритий шаром полімеру та цинку, що дозволяє витримувати будь-які погодні умови. До плюсів матеріалу також можна віднести: прийнятну вартість, широкий вибір колірної гами, що дозволить максимально гармонійно підкреслити вигляд будинку, не горючість. З мінусів: матеріал відображає шум під час дощу, при складній конструкції покрівлі збільшується витрата матеріалу.

Бітумна (м’яка) черепиця

Матеріал, який все частіше використовується для покрівлі. Така крівля може імітувати керамічну черепицю, сланець або тріску, що надає даху природного колориту. З переваг також можна виділити: довговічність, різноманітність форм і колірної гами. До недоліків відносяться дорожнеча монтажних робіт, низька міцність

Цементно-піщана черепиця

Натуральний покрівельний матеріал, який до того ж відрізняється прийнятною вартістю. В даному випадку догляд за покриттям не стане обтяжуючим моментом для власника будинку, матеріал дозволяє без зусиль змити грязюку, що накопичилася. Також до позитивних аспектів відносяться: довговічність, стійкість до різних температур, різноманітність форм, хороша звукоізоляція. З недоліків: матеріал досить важкий, тому вартість робіт з його укладанні буде вищою, ніж у інших аналогів.

Важливо! На етапі зведення даху здійснюється монтаж водостічної системи. У більшості випадків використовують зовнішні системи, виконані з пластику або металу. Але в деяких випадках, згідно проєкту, може бути потрібно монтувати внутрішній водовідлив

Фасад будівлі

Після будівництва даху необхідно перейти до установки вікон і зовнішніх дверей. Оптимально  вибрати металопластикові вікна та металеві вхідні двері. Більш бюджетним варіантом вважається традиційне дерево.

Далі можна переходити до утеплення стін будинку. Утеплювати потрібно як зовні, так і всередині. Вибір матеріалу як утеплювач обмежений тільки особистими перевагами і фінансовими можливостями. Для внутрішньої сторони стін в якості теплоізоляції підійдуть такі матеріали, як гіпсокартон і мінеральна вата. Зовнішні стіни, наприклад, можна утеплити за допомогою фасадної термопанелі. Також буде потрібно утеплення підлоги першого поверху і покрівлі (горищного перекриття)

Ми нещодавно писали про те, як утеплити дах, горище.

Прочитати можна натиснувши ТУТ

Установка балкона і сходів, якщо вони закладені проектом, здійснюється наступним кроком.

Після всього зробленого можна завершувати екстер’єр будинку по дизайн-проекту. Сюди можуть входити роботи по монтажу фризів, декоративних схилів або планок, софітів, підшивка звисів даху, влаштування гідроізоляції для можливих терас або балконів.

Прокладка труб

Як тільки задуманий образ будинку стає все більш надійним і схожим на вашу мрію, можна переходити до внутрішніх робіт. На даному етапі фасад та покрівля повністю завершені, тому внутрішні приміщення будинку захищені від впливу погодних умов. Плануйте виконати наступні роботи: розміщення сантехніки і каналізації.

До початку робіт складіть схему розводки системи відведення стоків. Основне, що варто врахувати при проектуванні: кількість проживаючих, передбачувана технологія очищення каналізації, розводка ліній зовнішнього відведення, а також внутрішнього збору і відводу стоків. Дані критерії допоможуть правильно розрахувати кількість системних компонентів і метраж каналізаційних труб. Як матеріал зараз використовують поліпропіленові труби, які відрізняються легкою вагою, експлуатаційними властивостями і демократичною ціною. Однак без фахівців і знань встановлених нормативів побудувати якісну систему каналізації складно.

Починати будівництво каналізаційної системи необхідно з зовнішньої мережі. Для цього проаналізуйте відстань від існуючого оглядового колодязя до зовнішньої мережі. Згідно з нормативами, якщо протяжність більше 12 метрів, буде потрібно установка додаткового колодязя. Для прокладки зовнішніх каналізаційних труб також використовують полімерні труби, але з урахуванням сезонного промерзання потрібно монтувати утеплювач

Для приватного будинку з двома або трьома поверхами, характерно влаштовувати кілька господарсько-технічних зон. Тому розводка каналізації буде складнішою порівняно з одноповерховим будинком. Згідно з існуючими нормативами і правилами, розміщення санітарного вузла має бути на єдиному вертикальному рівні, тобто один над іншим. Трубопровід-стояк, призначений для вентиляції і каналізації, пропускається через всі наявні поверхи і виводиться на покрівлю з урахуванням додаткового підйому схилів даху. Тільки на завершальному етапі здійснюється установка і перевірка підключення сантехнічних приладів.

Розводка кабелів

На даному етапі закладаються дроти в стіни, але не здійснюється їх підключення до приладів. Це дозволить в подальшому, при внутрішній обробці стін, ще раз перевірити і скоригувати можливі пропущені нюанси.

Для роботи завчасно потрібно скласти детальну схему електропостачання, в якій будуть наочно відображені кількість джерел і способи їх включення в коло електроспоживання. Також, виходячи з майбутнього планувального рішення, потрібно монтажна схема, що дозволяє підрахувати витратний матеріал і визначити місце монтажу основних пристроїв – проводів, розеток, вимикачів, світильників, запобіжників, лічильників, розподільчих коробок та ін. Не варто забувати: щоб всі побутові прилади, джерела освітлення і силове обладнання максимально ефективно і безпечно виконували свою роботу, потрібно прорахувати загальну споживану потужність. Їх значення можна подивитися в технічних паспортах приладів або скористатися інтернетом. Відповідно до них вибираються дроти необхідного перетину.

Ми нещодавно писали про те, як зробити електропроводку без розпаювальних коробок.

Прочитати можна натиснувши ТУТ

Початковим етапом робіт з електропостачання будинку вважається установка електрощитка. На нього теж повинна бути попередньо розроблена окрема схема. Для підвищення надійності споживачі розбиваються на окремі групи підключення точок: освітлювальні прилади, розетки, силові елементи (бойлер, пральна машина), господарські елементи, адресовані підвалу або гаражу. Потім відбувається монтаж кабельних ліній, комутація розподільних коробок, закладаються лінії слабкострумових мереж (ТВ, інтернет, телефонія, центральний пилосос), встановлюються подрозетники. Після цього можна здійснювати внутрішню збірку нашого електрощита. Дані операції краще довірити професіоналу, хоча при наявності необхідних знань по електриці можна обійтися і власними силами

Необхідно пам’ятати, що будь-який приватний будинок повинен бути забезпечений контуром заземлення, який в сукупності з системою заземлення, захистить мешканців від ураження електричним струмом, забезпечить безпечну експлуатацію електроприладів і знизить рівень електроперешкод. Контур монтується в грунті поряд з будинком. Всередину будинку заземлення підводиться на шину заземлення електрощитка

Роботу з підключення електрики краще довірити професіоналу


Підключення комунікацій

Підключення комунікацій проводиться відповідно до інженерного проєкту і згодою організації, мережі якої будуть використовуватися в якості підключення. Після того, як підключення буде погоджено, організація, що постачає послугу укладе з вами договір.

Підключення водопостачання вважається одним з найбільш безпроблемних і швидких, адже центральні водопостачальні системи передбачені практично скрізь. Водопостачання може бути центральне, а водовідведення автономне. Також ці дві системи можуть бути одночасно автономними – це умова буде залежати від вибору власника, згідно з його особистими вподобаннями і фінансовими можливостями. При цьому варто пам’ятати, що водопостачання тісно пов’язане з опаленням, монтаж і підключення якого вимагає обов’язкового узгодження, або консультації спеціаліста. А краще довірити монтаж інженерних мереж кваліфікованому спеціалістові, який отримав кваліфікаційний сертифікат. При цьому нагрівати воду і опалювати будинок можна скориставшись електрикою або газом, що є більш раціональним варіантом. Тому спочатку підготуйтеся і з’ясуйте, чи існує можливість провести газ до будинку, щоб в майбутньому використовувати його в якості опалення.

Складність підключення електропостачання виникає, коли розташування будинку досить віддалено від основних розподільних джерел. Те ж саме стосується і підключення газопостачання, коли відстань від будинку до основного газопроводу занадто велика.

Внутрішнє оздоблення

Завершивши основні етапи будівництва будинку, можна приступати до внутрішнього оздоблення приміщень. Для цих робіт буде потрібно проект по дизайну інтер’єру. Дійшовши до даного етапу можна скористатися послугами дизайнера, а можна виконати його самостійно, володіючи необхідними знаннями і точним розумінням майбутньої картини.

До того, як приступити до оздоблювальних робіт, встановлюються перегородки, згідно планувального рішення. Вони можуть бути з різного матеріалу, але найчастіше зводяться з гіпсокартону. Він кріпиться до заготовленого каркасу з алюмінієвого, або стального, оцинкованого профілю. Далі, в залежності від обраного матеріалу, з якого споруджені перегородки, потрібно естетичне оформлення у вигляді обробки швів, вирівнювання поверхні стін, а також оздоблення віконних і дверних відкосів. Наступним кроком будуть роботи по чорновій стяжці підлоги.

Приступаємо до монтажу стель. Якщо це натяжна стеля, то обмежуємося закладними, сама натяжка полотна буде відбуватися на завершальних етапах. У разі монтажу стелі з гіпсокартону, провести всі етапи необхідно до його фарбування. Фарбувати стелю з ГКЛ потрібно після підготовки стін під фарбування або шпалери, але до того, як на стіни буде наноситися фінішне покриття.

В залежності від уподобань оздоблення стін, чи будуть це шпалери, або фарба, необхідно провести відповідну підготовку поверхонь. Ні в якому разі не варто нехтувати ґрунтовкою. Після цього зробіть фінішне вирівнювання підлоги під чистову укладку покриття, зазвичай для цього використовується наливна підлога, або напівсуха стяжка. Якщо зробити цю роботу в такій послідовності, ви збережете охайний і первозданний вигляд майбутньої підлоги. Після, при необхідності, якщо стеля з ГКЛ, варто виконати фарбування стелі, далі – стін, або поклейку шпалер. Зроблені роботи дозволяють перейти до робіт з укладання фінішного покриття підлоги. Технологія обраного матеріалу укладання може відрізнятися, все залежить від особистих вподобань. Наступний крок – монтаж електрики, підключається живлення до вимикачів, розеток, і світильників. Встановлюються сантехнічні прилади та інші необхідні аксесуари. Монтуються радіатори опалення, розставляються меблі

Поради експертів

– Перед тим, як зважитися підраховувати кошторис того, скільки коштує побудувати будинок своїми руками, потрібно подумати про важливі і нероздільні складові, такі як основні будівельні та оздоблювальні матеріали, вартість виконуваних робіт, проєкт будинку, що включає в себе архітектурний, конструктивний, і інженерні розділи, наочний кошторис. Крім того, до будівництва будинку варто зробити дослідження земельної ділянки, замовити його можна у спеціалізованій геодезичній організації. Геологічне дослідження ділянки допоможе детально скласти аналіз грунту і зробити правильний вибір на користь потрібного типу фундаменту. Не варто економити при складанні проєкту індивідуального будинку. Найкраще доручити його реалізацію фахівцю – архітекторові-проектувальнику, таким чином ви отримаєте максимально опрацьований варіант під свій спосіб життя і уникнете грубих помилок при плануванні і зведенні будинку. Для комфортного проживання в майбутньому будинку, проведіть на ділянці завчасно необхідні комунікації.

Скільки коштує побудувати будинок своїми руками?

Популярні питання і відповіді

Як знизити витрати на будівництво будинку?

Повноцінний проект будинку не тільки дає можливість наочно зрозуміти всю картину будівництва і мудро розподілити кошти, а й оцінити нюанси, на яких можна заощадити. При цьому якісні матеріали та будівельні роботи не можуть коштувати дешево. Якщо вибирати більш демократичні будівельні матеріали в цілях економії, потрібно розуміти з якими можливими проблемами ви можете надалі зіткнутися. Багато людей, вибираючи відносно недорогий матеріал для стін, намагаються заощадити, але дійшовши до етапу внутрішнього оздоблення, витрачаються на великий обсяг штукатурних робіт. В результаті вартість готових стін з плановим бюджетним варіантом стає однаковою, як при більш дорогому якісному варіанті.

Важливо, щоб основні конструкції були міцними, здатними захистити вашу родину від різних погодних умов. Крім того, перебуваючи всередині, важливо відчувати себе максимально безпечно і комфортно психологічно.

Вибираючи вид даху, потрібно розуміти, що його форма також впливає на вартість будівництва будинку. Односхилий і двосхилий дахи в реалізації проекту будинку, в порівнянні з багатосхилим, є більш бюджетним варіантом. Для накриття можна розглянути м’яку черепицю або металочерепицю, друга обійдеться набагато дешевше. Але при цьому у металочерепиці є істотний мінус – під час дощу, особливо якщо вона накриває мансардний поверх, може бути чутно дощ, що потрапляє на поверхню даху. З м’якою черепицею такого високого відбивання шуму не відбувається. Для оздоблення фасаду бюджетним варіантом вважається штукатурка короїд. Вона проста у виконанні, екологічно чиста, стійка до різних ушкоджень.

Для виконання будівельних робіт, щоб знизити витрати на будівництво будинку, можна залучити окремих майстрів, наприклад, монолітчиків, теслярів, покрівельників або сантехніків, при цьому кожен з них повинен бути кваліфікованим фахівцем у своїй галузі. Але контролювати роботу доведеться самому. Можуть виникнути ризики, коли одні підрядники перекладають відповідальність за неякісно виконану роботу на інших, інші на третіх.

Що краще доручити підрядникам?

Створення індивідуального проекту будівництва будинку краще довірити досвідченому архітектору. Таким чином, все буде створено повністю під ваші потреби. При створенні проекту можна використовувати і готові шаблони, які архітектори виклали в інтернет, це рішення буде дешевшим.

Важкі і технічно складні роботи, такі як монолітні роботи, фундамент і спорудження покрівлі, також краще довірити досвідченим фахівцям. Так як саме від їх якості залежить капітальність майбутнього будинку.

Як самостійно контролювати будівництво будинку?

Самостійно контролювати будівництво будинку досить складно, особливо якщо ви не володієте будівельними знаннями і навичками. При цьому потрібно бути готовим до того, що для контролю прихованих робіт буде потрібно перебувати на будмайданчику фактично протягом всього часу. Також потрібно розуміти специфіку тієї чи іншої застосовуваної технології при зведенні будинку. Є нюанси, які ви не дізнаєтеся з відкритих джерел, їх може знати тільки фахівець в цій галузі.

Що робити, якщо немає можливості вести контроль за будівництвом будинку?

У разі, коли ви користуєтеся послугами будівельної компанії і не збираєтеся постійно бути присутнім на будмайданчику, можна попередньо організувати систему відеоспостереження на об’єкті. Таким чином, з будь-якої точки світу, де є інтернет, ви зможете спостерігати і контролювати хід будівництва за допомогою смартфона.
Важливо вибирати будівельну компанію з гарною репутацією, яка вже зарекомендувала себе на ринку послуг з будівництва

Схожі статті