З чого почати ремонт квартири – плануємо оздоблення житла

З чого почати ремонт квартири

Ремонт нерідко перетворюється в дуже затяжний процес, що триває довгі роки. Щоб цього не сталося, ремонт необхідно заздалегідь спланувати, визначити всі його етапи, провести розрахунок майбутніх витрат і заздалегідь вибрати всі матеріали. Так з чого почати ремонт квартири?

З чого почати ремонт квартири – підготовка і планування

Щоб визначити, з чого почати ремонт в будинку або квартирі, необхідно попередньо скласти план всіх майбутніх робіт, а для цього вам знадобиться блокнот, ручка і калькулятор. З допомогою цих нехитрих інструментів ви зможете записати всі свої потреби, зробити попередні розрахунки і вже після цього приступати до ремонтних робіт.

Рекомендуємо планувати ремонт кожної кімнати окремо, попередньо розділивши приміщення на складові частини – стіни, стеля та підлога.

Тепер вам потрібно визначити напрямок ремонту. Якщо потрібен ремонт новобудови, в якій вже є чорнова обробка, то фінішне облицювання доведеться робити у всіх кімнатах без винятку. В об’єктах вторинного житла можна виконувати частковий ремонт, тобто в обробці можуть потребувати не всі приміщення і не всі складові кімнат.

Ремонт обов’язково потрібно ретельно спланувати, розділити на етапи і провести розрахунок майбутніх витрат.

Планування ремонту квартири

Який буває ремонт квартири – основні типи

Професіонали виділяють три типи ремонтних робіт:

  1. Капітальний. Передбачає серйозні зміни, переробку оформлених приміщень. Він може включати в себе заміну склопакетів, дверей, демонтаж стін, заміну встановлених комунікацій і т. д. Для виконання деяких складних робіт може знадобитися попередній дозвіл контролюючих організацій.
  2. Косметичний. Простий ремонт, що передбачає заміну облицювальних матеріалів. Його можна виконати самостійно, без залучення кваліфікованих фахівців і без отримання дозволів.
  3. Євроремонт. Окремий тип ремонтних робіт, що передбачає попередню розробку дизайн-проекту, у відповідності з яким надалі буде виконуватися оздоблення кімнат. Найчастіше під євроремонтом розуміють обробку квартири у відповідності із заздалегідь вибраним стилем з урахуванням сучасних європейських стандартів якості.

В даний час все більше власників жилих квартир намагаються зробити не простий косметичний ремонт, а хороший євроремонт. Цьому сприяє великий ринок облицювальних матеріалів, завдяки якому кімнати можна оформляти в різних стилях. Дотримуючись одного стилю, можна забезпечити у кімнатах максимальну естетику і функціональність.

З чого зробити підлоги у квартирі – правильний вибір покриття і стяжки

Визначаємо виконавця – замовити обробку або працювати самому?

Після визначення типу виконуваного ремонту необхідно вирішити, хто буде займатися монтажними роботами. Самостійні роботи мають одну незаперечна перевагу – дешевизну. Вам не доведеться оплачувати дорогі послуги професійних фахівців. Проте, намагаючись виконати все необхідне своїми руками, власники часто ризикують якістю роботи. Не маючи необхідного досвіду, не завжди можна підібрати для будинку найкращий спосіб, найкращі матеріали, правильно спланувати ремонт і провести монтаж облицювання. А ще самостійний ремонт квартири може займати дуже багато часу.

При наявності фінансових можливостей звертайтеся за допомогою до професіоналів, особливо якщо ви хочете виконати євроремонт. Найскладніше в таких роботах – якісне складання проекту, який повинен детально описувати всі ваші майбутні дії, починаючи з закуповуваних матеріалів і їх обсягу, закінчуючи особливостями монтажу цієї обробки.

Вибір професійних послуг

Якщо ви вирішили звернутися до досвідчених майстрів, вам слід приділити максимум уваги вибору компанії. На сучасному ринку працюють десятки і сотні фірм, що пропонують своїм клієнтам послуги у сфері проектування дизайну інтер’єру та виконання ремонтних робіт. Найкраще знайти кілька компаній, які відповідають вашим вимогам. Ретельно вивчіть приклади робіт цих фірм, ознайомтеся з відгуками про них інших замовників, а також переконайтеся в тому, що компанії дають гарантію на всі виконані роботи.

Багато майстрів і будівельні бригади можуть запропонувати купити матеріали зі знижкою, а іноді навіть за закупівельною ціною — це може стати додатковим плюсом при виборі підрядника.

Після того, як з вподобаних пропозицій ви виберете одну, вирушайте в офіс компанії, щоб поспілкуватися з фахівцями, які будуть займатися вашим ремонтом. Не чекайте, що співробітник відразу назве вам точну вартість всіх послуг, що замовляються. Ціна завжди залежить від фронту робіт, вихідного стану квартири, ваших індивідуальних побажань і багатьох інших факторів. Справжні професіонали завжди називають тільки приблизну суму, яка може трохи зрости або зменшиться після відвідин квартири. Крім ціни, дізнайтеся про терміни виконання замовлених робіт і запитайте майстра про те, чи точна ціна і точні терміни вказані у підписаному договорі на надання послуг.

Проектування – чи складно підготувати проект?

Проект ремонту – це великий пакет документів, що включає в себе розрахунки, креслення, специфікації облицювальних матеріалів, описи і навіть візуалізацію – малюнки або тривимірні моделі, що показують, як буде виглядати квартира після реалізації всіх проектних планів. Проект дає можливість точно знати, якою буде квартира, які матеріали і покриття для неї будуть використані, скільки грошей доведеться витратити на закупівлю обробки і на послуги професіоналів, якщо ви плануєте їх наймати.

матеріали для ремонту

Найпростіше замовити проект у майстрів своєї справи. Досвідчені дизайнери вміють створювати такі проекти в повній відповідності з фінансовими можливостями та уподобаннями замовника. Але можна обійтися і своїми силами. Для самостійного планування вам потрібний точний план квартири зі всіма кімнатами. Якщо такого плану у вас немає, доведеться зробити його самому. Далі вам потрібно створити схематичне креслення кімнат. На плані кожної кімнати вкажіть номери стін, підлоги і стель, а також тип використовуваного облицювального матеріалу для кожної поверхні.

Далі слід порахувати обсяг необхідних матеріалів. Бажано купувати облицювання з деяким запасом, щоб не зіткнутися з нестачею при проведенні монтажу. Одночасно з цим потрібно провести розрахунок вартості матеріалів.

Кошторис ремонту квартири

Якісний проектний кошторис має містити наступні ціни:

  • оздоблення (фарба, шпалери, покриття для підлоги, шпалерний клей, лак, плитка);
  • чорнові матеріали (ґрунтовка, шпаклівка);
  • витратні матеріали (малярський скотч, захисна плівка);
  • інструменти;
  • праця найманих монтажників (якщо ви плануєте користуватися їх послугами);
  • непередбачені витрати.

Професіонали рекомендують до остаточної вартості додавати від 20 до 40 % на непередбачені витрати, з якими стикається кожен домашній майстер. Найкраще, якщо вам не доведеться терміново шукати гроші, щоб докупити відсутні матеріали. Після складання кошторису можна переглянути попередні рішення, наприклад, замінити раніше вибрані матеріали для підлоги, щоб здешевити ремонт в цілому.

що потрібно для ремонту в квартирі

Після цього необхідно вказати елементи комунікацій. Якщо ви плануєте замінити проводку або встановити одну додаткову розетку на стіні, її обов’язково потрібно зазначити на кресленні. В останню чергу на схемах кімнат вказують встановлювані меблі, техніку, декоративні елементи і всілякі аксесуари. Якщо ви володієте навичками малювання або 3D-моделювання, на основі підготовлених креслень можете самі виконати візуалізацію.

Ремонт у квартирі – не все одразу

В проекті обов’язково необхідно вказати період проведення запланованого ремонту. Якщо мешканці не можуть покинути квартиру на весь час ремонту, установіть черговість обробки кімнат. Дуже не рекомендуємо вести ремонт у всіх кімнатах одночасно. Найкраще починати з облицювання ванної, туалету і кухні. У цих кімнатах зазвичай потрібно складний ремонт, пов’язаний не тільки із заміною оздоблювальних матеріалів, але також з демонтажем та монтажем сантехнічного обладнання. В останню чергу зазвичай ремонтують балкон або спальню, оскільки ці приміщення добре підходять для зберігання матеріалів, необхідних для обробки інших приміщень.

Яка послідовність ремонту квартири та основних робіт

Ремонт завжди слід виконувати покроково, тобто продумати етапи ремонту квартири. Послідовність кроків визначте заздалегідь, ще на етапі планування всіх майбутніх заходів. На самому початку вам доведеться зібрати всю необхідну документацію та дозволи, якщо ви плануєте в ході ремонту торкнутися комунікації або конструктивні елементи об’єкта. Не завадить і попереднє узгодження ремонту з сусідами, щоб не виникало конфліктів і вони не скаржилися на шум.

Якщо передбачається перепланування об’єкта, то спочатку виконуються всі демонтажні роботи – розбір перегородок і дверних прорізів, винос всього будівельного сміття. Після цього йде установка міжкімнатних перегородок, демонтаж та встановлення вікон, створення стяжки підлоги (на застигання розчину може піти до місяця). Далі виконуються роботи, що зачіпають інженерні системи вашої квартири. До таких робіт відносять прокладку електричних проводів, труб, інтернет-кабелю, магістралі кондиціонера, підключення бойлера і т. д. І тільки потім йдуть оздоблювальні роботи.

Якщо складних заходів щодо демонтажу перегородок та зміни інженерних комунікацій ви не плануєте, то ремонт відразу можна починати з демонтажу старих облицювальних матеріалів. Потім всі поверхні готують до фінішного облицювання – шпаклюють стелю і стіни, рівняють поверхні, а вже після цього встановлюють нові матеріали. Закінчується облицювання установкою плінтусів. Після цього залишиться тільки прикрасити кімнати, наповнити їх всіма необхідними меблями і технікою.

Етапи ремонту в квартирі та їх послідовність

Як починати роботи в різних куточках квартири?

Ремонт потрібно завжди починати з підготовки. Кімнати, в яких будуть виконуватися роботи, необхідно попередньо очистити від меблів. Після цього з поверхонь прибирають всі попередні облицювальні матеріали, залишки старих розчинів, фарби, клею. Далі треба діяти в залежності від спрямованості ремонту. Зазвичай поверхні шліфують, прибирають всі наявні дефекти, а потім починають монтувати нові покриття.

Якщо планується засклити балкон, необхідно попередньо прибрати все старе облицювання. Потім встановлюються утеплювальні матеріали, разом зі спеціальною паро – і гідроізоляцією. Після цього можна засклити балкон і приступати до обробки поверхонь. Краще всього вибирати для облицювання матеріали, які відрізняються хорошими характеристиками тепло – і звукоізоляції.

Більш ретельного планування потребує ремонт в мокрих зонах – в кухні, ванній та туалеті. Зробити ремонт в кухні дуже складно, оскільки це приміщення постійно використовується усіма мешканцями, в ньому розташовується безліч комунікацій, побутової техніки, яка створює додаткове навантаження на електричну систему. У старих кухнях обов’язково потрібно міняти електропроводку, встановлювати нові точки електроспоживання (розетки, вимикачі, точки освітлення). Нова проводка підвищить зручність експлуатації приміщення.

Після оновлення електричної мережі можна починати облицювальні роботи. Найкраще робочу стіну облицювати плиткою, а інші стіни обклеїти шпалерами, що миються, або іншими матеріалами, здатними витримати підвищену вологість цієї зони. Для обробки підлоги теж краще використовувати керамічну плитку або лінолеум.

Послідовність ремонту приміщень квартири

Починати ремонт у ванній і туалеті необхідно з оцінки стану комунікацій. Тут розташовано безліч труб, які з часом старіють і виходять з ладу. Заміни або модернізації може потребувати і проводка в цих приміщеннях. Для оформлення підлоги та стін використовувати керамічну плитку. Поверхні обов’язково потрібно додатково покривати шарами гідроізоляційного захисту. Після обробки поверхонь приступають до установки сантехнічного обладнання.

Набагато простіше виконувати ремонт в звичайних житлових кімнатах. Вони відрізняються сприятливими умовами, тому для оздоблення можна використовувати практично будь-облицювальні матеріали, представлені на ринку. Після виносу меблів і демонтажу старих покриттів потрібно захистити плівкою або скотчем всі поверхні, які залишаться недоторканими, наприклад, дверні коробки. Оздоблювальні матеріали встановлюють по напрямку зверху вниз. Спочатку працюють з стелею, потім зі стінами і в останню чергу встановлюють нове підлогове покриття.

Останнім приміщенням, в якому зазвичай виконують ремонт у квартирі, є коридор. Ремонт може ускладнитися через те, що в інших приміщеннях обробка вже виконана, і немає місця для зберігання матеріалів і витратних матеріалів. Якщо матеріали для ремонту інших кімнат спочатку складали в коридорі, то залишки потрібно винести і потім приступити до демонтажу старої обробки.

ремонт у кімнатах квартири

Рекомендації професіоналів по обробці – як уникнути помилок?

Ремонт в квартирі, якщо він не включає перепланування та роботи з комунікаціями, власники дуже часто виконують самостійно. Однак багато хто недооцінює складність виконуваних робіт, тому роблять різні помилки, які суттєво погіршують результат. Щоб обробка була справді якісною, потрібно відмовитися від тотальної економії. Заощадивши гроші на облицювальних матеріалах, а особливо на елементах комунікаційних систем, ви знижуєте надійність інженерії своєї квартири і її візуальні характеристики.

Не потрібно відмовлятися від професійних послуг, якщо потрібні роботи з комунікаціями. Самостійна заміна електрики або елементів системи водопостачання без спеціальних навичок може призвести до дуже неприємних наслідків, грошових витрат і травматизму. Іноді для виконання стандартних монтажно-демонтажних робіт, без яких не обходиться жоден ремонт, краще звернутися до фахівців. Якщо ви не вмієте працювати з будь-яким матеріалом, то його самостійна установка може привести до швидкої необхідності повторного ремонту.

При виборі облицювальних матеріалів враховуйте їх експлуатаційні характеристики, а не лише візуальні якості. Установка красивої і гладкої плитки на підлогу може прикрасити ванну кімнату, але і створить високий ризик отримання травм. Матеріали потрібно закуповувати безпосередньо перед ремонтом. Ніхто не захищений від можливості нестачі з тієї чи іншої причини. Якщо ремонт буде розпочато через кілька місяців, то можуть виникнути труднощі з придбанням матеріалу того ж типу і кольору.

Самостійний поетапний ремонт можна виконати цілком якісно, головне – діяти обдумано, не поспішати і не надто економити. Складайте плани ремонту, розраховує необхідну кількість матеріалів, складайте кошторис, і тоді результат виконаних робіт буде радувати вас і ваших близьких довгі роки.

Оцініть пост

Якщо хочете подякувати за статтю - поділіться нею в соцмережах!

Схожі статті

Залиште коментар

avatar