Чи варто ремонтувати старий дерев’яний будинок

старий дерев’яний будинок

Коли у вас старий дерев’яний будинок і то одного разу виникає питання чи варто його ремонтувати, чи можливо це зовсім недоцільно. Спробуємо розібратись у цьому питанні в нашій статті.

Дерево, на відміну від інших будівельних матеріалів, таких як цегла, керамічні або газобетонні блоки, – матеріал «живий». Завдяки цьому в дерев’яних будинках особливо затишно, легко дихається і взагалі відчувається близькість до природи.

Але у кожної медалі є дві сторони і дерев’яні приміщення не виняток. Вони більш схильні до амортизації, більш чутливі до впливу зовнішніх факторів, у результаті чого можуть втрачати і естетичні складові, і функціональність. Як же вирішувати це питання: кардинально – ламати і будувати заново? Чи можна обійтися ремонтом? Давайте розбиратися разом.

Особливості дерев’яних приміщень

Почнімо з прописної істини: не вся деревина однаково «корисна». І мова тут не тільки про сорти (сосна проти берези, наприклад), але і про якість вихідного матеріалу. Від того, наскільки добре він підготовлений, в яких умовах і як довго зберігався, будуть залежати і нюанси його експлуатації.

Так, при однакових обставинах посадка зрубу може займати рік, три, а може і п’ять років, у дерев’яних стінах або підлозі можуть утворюватися щілини і порожнечі, з’являтися тріщини. Сюди ж додається проблема заклинюючих вікон і дверей. При цьому подібні особливості відносяться швидше до нових або відносно недавно побудованих будинків.

Власники старих будівель частіше стикаються з перекосами стін, ухилами або прогинами підлоги, а також можуть скаржитися на появу неприємного запаху, що йде з-під підлогового покриття.

Мабуть, це найпоширеніші проблеми, що зустрічаються в дерев’яних будинках і приміщеннях, а тепер давайте розбиратися, як їх вирішувати.

Ремонт старих дерев’яних будинків – поширені проблеми

Порожнечі в щілинних швах утворюються у зв’язку з неправильно виконаної конопаткою або просто з часом, якщо шви зароблялись традиційними матеріалами, такими як мох або клоччя, наприклад. Проблема вирішується з допомогою заміни старої конопатки на нову (процедуру потрібно повторювати, як правило, кожні 5-7 років). Використовуючи для цієї мети акрилові герметики, можна забути про проблему мінімум на 20 років.

Герметики для дерева не тільки захистять стіни вашого будинку, але і нададуть їм привабливий зовнішній вигляд.

Тріщини в стінах. Утворюються через перепад температури і вологості, а також просадки будинку або зрубу. І в цьому випадку на допомогу вам прийде акрилова суміш, але вже спеціальна: герметик для зароблення тріщин в колодах. Якщо ж тріщини досить глибокі, перед нанесенням засобу їх потрібно закрити за допомогою ущільнювального шнура.

Заклинювання вікон або дверей. Зазвичай пов’язане з неправильною установкою цих конструкцій, а саме відсутністю окосячки. Тут, на жаль, варіант тільки один – демонтаж вікон і дверей та встановлення їх по-новому, вже з окосячкою.

Перекіс стін. Така проблема виникає, як правило, по одній з двох причин: прогнивання першого вінця або амортизація кутових з’єднань. У першому випадку все вирішується видаленням старого вінця і його заміною на нове. У другому – потрібні досить складні роботи із застосуванням спеціального інструменту. Це або заміна кутів, що дуже складно і дорого, або припідняття окремих елементів з установкою в щілини, що утворилися розкосів (підкосів).

Ремонт підлоги в дерев’яному будинку

Щілини в підлогах. Виникають з багатьох причин: це і перепади вологості у приміщенні протягом року, і вибір неправильної деревини (для підлоги найкраще використовувати дуб, хвойні або тропічні породи), і недостатньо висока якість вихідного матеріалу, і навіть псування дерева гризунами.

Ухили або прогини підлоги. Таке відбувається у разі перегнивання лагів через недостатню вентиляцію фундаменту або неправильну кількості та/або встановлення самих лагів. Ця проблема вирішується їх заміною і забезпеченням правильної вентиляції. У другому випадку лаги, якщо вони загорнуті в руберойд, могли прогнити від власної вологості. Тут просто потрібно їх замінити на нові.

Неприємний запах з-під підлоги. Він може з’явитися, навіть якщо з самим підлогою все в порядку, але причина його виникнення нам вже знайома – недостатня вентиляція фундаменту. Як ми вже говорили вище, вирішується збільшенням вентиляційних отворів.

В якому випадку перебудовувати?

Саме ціна в питанні перебудови старого дерев’яного будинку відіграє одну з ключових ролей. Тому що знесення і побудова заново всього будинку або окремої його частини влетять в досить пристойну суму. Загалом, подібну рекомендацію ви можете отримати тільки в одному випадку: якщо ремонтувати вже, по суті, нічого. Більше того, жоден грамотний фахівець ніколи не порадить вам кардинальне рішення питання, якщо будинок ще можна врятувати.

Тепер ви знаєте, як можна вирішити найбільш поширені проблеми, що зустрічаються в старих дерев’яних приміщеннях. Якщо ж з якихось причин робити цього самостійно ви не хочете, завжди є можливість звернутися до професіоналів, що надають послуги по обробці дерев’яних будинків. Але за їх послуги доведеться відповідно платити.

Схожі статті

Залиште коментар