Утеплення будинку мінеральною ватою

Утеплення будинку

Утеплення будинку це не тільки чинні технічні умови, а й усвідомлення впливу викидів вуглекислого газу в навколишнє середовище та… здоровий глузд визначають, що будівлі, з яких виходить тепло, мають бути термомодернізовані. Одним з найпоширеніших утеплювачів є мінеральна вата, для виробництва якої використовується тільки натуральна сировина

Чому утеплення будинку вигідне?

Утеплення будинку пов’язане в першу чергу з підвищенням енергоефективності, а отже зі зниженням експлуатаційних витрат будівлі. Це дозволяє зменшити споживання енергії, необхідної для обігріву та охолодження будівлі, що призводить до зниження рахунків за енергоресурси.

Покращення теплоізоляційних властивостей зовнішніх стін робить будівлю теплішою взимку та прохолоднішою влітку, що підвищує комфорт проживання в такому будинку. Це також корисно для навколишнього середовища, оскільки сприяє зменшенню викидів парникових газів

Завдяки цьому екологічному аспекту теплоізоляції будівель державна адміністрація та органи місцевого самоврядування пропонують програми субсидій та пільги, які можуть бути використані для утеплення будинку, що може значно зменшити інвестиційні витрати

Також варто відзначити ще одну перевагу термомодернізації – належним чином захищена від тепловтрат будівля є більш привабливою для потенційних покупців, що може збільшити її вартість

Утеплення будинку мінеральною ватою

Одним з найбільш цінних продуктів, які використовуються для теплоізоляції, є мінеральна вата. Це екологічний матеріал, у виробництві якого використовується тільки натуральна сировина.

Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що утеплення будівлі безпечне для навколишнього середовища та вашого домогосподарства. Також варто відзначити, що мінвата виготовлена ​​з увагою до якості та високих теплоізоляційних параметрів

Утеплення будинку. Перший шар теплоізоляції з мінеральної вати між кроквами на горищі

Використання мінераловатних виробів є запорукою підтримки ідеального мікроклімату в будівлі, а завдяки повітропроникним перегородкам і стійкості вати до грибків і цвілі можна запобігти алергічних реакцій

Мінеральна вата також є найкращим захистом від вогню – більшість виробів мають клас вогнестійкості А1, тобто вони негорючі та не викликають спалаху. Для порівняння, пінополіуретан з відкритими порами горючий і має найнижчий клас реакції на вогонь – F.

Не рекомендується використовувати такі матеріали для перегородок, які через горючість конструкції (дерев’яна ферма даху) більш схильні до ризику займання та поширення вогню.

Також варто відзначити простоту монтажу мінеральної вати. У цьому відношенні вовна знову виявляється більш вигідною, ніж піна, застосування якої набагато складніше, оскільки вимагає спеціального обладнання та навчених монтажних бригад, оснащених спеціальним захисним одягом.

Мінеральна вата пропонується різної товщини. Це, а також точно визначений коефіцієнт теплопровідності дає змогу вибрати продукт відповідно до конкретних потреб

KRD.IF.UA

БУДУЄМО БУДИНКИ З 2015 РОКУ

Яка оптимальна товщина для утеплення будинку?

Для утеплення будинку найчастіше використовується мінеральна вата в залежності від потрібного показника теплопровідності. Так, для DF 1 він становить 0,039, для DF 35 – 0,035, для DF 33 0,033, а для найтеплішого продукту – KF 32 – 0,032 Вт/(м·К).

Варіант KF-32 з коефіцієнтом лямбда 0,032, використовуючи два шари товщиною 15 см, дозволяє отримати коефіцієнт Uc 0,128 Вт/(м2 К).

Важливо, що товщина першого шару мінеральної вати завжди залежить від висоти крокв. Однак комбінація товщини залежить від проектних рішень на основі вимог, що містяться в ДБН-нах.

Залежно від типу перегородок можна вибрати наступну товщину:

  • для ненесучих, внутрішніх перегородок, завдяки акустичним параметрам і вогнестійкості, найкраще підходить вата товщиною 5 см, 7,5 см і 10 см.
  • для утеплення дахів, місць з найвищими вимогами, слід використовувати два шари вати товщиною від 10 до 20 см. Загальна товщина вовни коливається від 25 см до 35 см. У випадку з пасивним будинком ця товщина може збільшуватися ще більше.
  • для зовнішніх стін коефіцієнт U не може перевищувати 0,20 Вт/м2K. Загальна товщина утеплювача за стандартом коливається від 20 до 25 см. Через різні системи кріплення для зовнішнього покриття може знадобитися укласти вату в 2 шари, наприклад, 15 см і 10 см.

Схожі статті