Будинки з СІП панелей – що це за технологія

Житловий будинок, зведений всього за два тижні? Це не жарт і не диво. Такі можливості відкриває технологія СІП (структурно ізоляційна панель). Будувати будинки з СіП панелей давно звикли в Північній Америці та Скандинавії, а також у деяких країнах Західної Європи. У нас вона ще не вигравала такої посади, але інтерес до неї постійно зростає. Чим же відрізняються будинки з СІП панелей від інших?

Будинки з СІП панелей

Що таке будинки з СІП панелей (SIP)?

Що таке будинок з СІП панелей ? За зовнішнім виглядом такий будинок не відрізняється від зведених традиційно – розбіжності стосуються матеріалів і способу їх з’єднання.

Технологія SIP базується на структурно ізоляційних панелях. Кожна з них складається з трьох шарів: двох зовнішніх, екрануючого та ізоляційного сердечника між ними. Екрануючу функцію зазвичай виконують плити OSB , але деякі виробники вдаються до цементних, магнієвих або ЦСП плит. В якості внутрішнього оздоблення використовується пінополіуретан, пінополістирол або екструдований пінополістирол.

Для зведення будівлі СИП-панелі з’єднуються шлицевим методом , тобто сторонньою шпунтом, за допомогою саморізів. Рейки і секції служать своєрідними риштуваннями. Місце з’єднання матеріалів ущільнюється пінополіуретаном.

Важливо, що SIP будинки будуються на легких фундаментах, наприклад, на палях, чи геошурупах, що додатково скорочує терміни будівництва та знижує витрати. Це одна з найбільших переваг сучасних рішень у будівельній галузі. Все це екологічно, адже всі матеріали не є алергенними та безпечними для навколишнього середовища

Будинки з СІП панелей

Якими властивостями володіють будинки з СІП панелей?

Повна назва СІП панелей: конструкційні структуровані теплоізоляційні панелі. В Україні їх називають структурно ізоляційними панелями. Саме від них залежать сприятливі параметри будинків, побудованих за даною технологією.

Чим відрізняються SIP панелі?

 • Висока теплоізоляція та енергоефективність

Матеріали, які використовуються для створення панелей, мають високу термостійкість, а використання відповідних кріплень під час складання зменшує утворення теплових містків. Це створює добре ізольовану однорідну поверхню.

 • Вантажопідйомність

СІП-панелі характеризуються високою міцністю на вигин, що дає можливість створювати з них покрівлі та зовнішні несучі стіни.

 • Герметичність

Використовувані матеріали не вбирають вологу і не втрачають цих властивостей з часом, а герметичність додатково підтримується монтажем піни низького тиску. Результатом є високий рівень стійкості до пари та повітря.

 • Мала товщина

Готова конструкція набагато тонше стіни, утепленої мінеральною ватою при тій же теплопроникності. Зменшення товщини перегородок дозволяє отримати додаткову житлову площу або простір на ділянці та створити вищі приміщення на горищах.

 • Легкість

Невелика товщина і, як наслідок, вага панелей дозволяють зменшити глибину і розміри фундаментів, товщину стельових балок, крокв і колон, довжину кріплень. Це призводить до полегшення конструкції будівлі.

 • Вогнестійкість

Варто знати, що властивості SIP панелей сприяють точному регулюванню температури й вологості повітря, що подається для вентиляції та кондиціонування, і при цьому знижують споживання енергії, необхідної для опалення або охолодження приміщень. Додатковою перевагою є відсутність необхідності укладання додаткової пароізоляції під стелі та стіни

Проекти будинків без гаража. ТОП готових проектів будинків. Будинки з СІП панелей

Які найголовніші типи SIP панелей?

На ринку ви знайдете кілька варіантів структурних плит, які відрізняються в першу чергу матеріалом, з якого виготовлені покривні шари.

Найпоширенішим рішенням в Україні є будинок з OSB та полістиролу, PP або OSP плит. Усі ці будівельні елементи зазвичай мають стандартний розмір 1,2 x 2,5 метри, але багато виробників також пропонують індивідуальні компоненти, наприклад, вужчі елементи для дахів і плит перекриття.

Іншим варіантом (ніж будувати будинок з ОСП плит) є використання цементних плит, тобто плит зі структурою ЦСПВони легкі і дуже міцні – з легкістю можуть конкурувати з газобетонними блоками , але заплатите ви за них трохи дорожче, ніж за OSB плити.

Третій варіант – найдорожчі і водночас найміцніші СІП-панелі зі структурою SML і PPS , в яких використовується скломагнієвий лист і додаткові внутрішні шари армування. Важливою перевагою є дуже високі теплоізоляційні властивості та стійкість до факторів, що викликають механічні пошкодження СІП панелей:  грибків, плісняви, кислот, лугів або температур до 230°C.

Як будуються будинки з СІП панелей? Крок за кроком

Зростаюча популярність технології, яка спостерігається у світі, пояснюється насамперед тим, що швидкомонтовані будинки з СІП-панелей будуються дуже швидко – іноді навіть за 2 тижні. Це робиться не на шкоду технічним параметрам і якості використовуваних рішень.

Як на практиці відбувається будівництво будинку з СІП панелей? Ви можете вибрати один із двох способів:

 • самостійно придбати всі необхідні матеріали, і підготовлений проект спеціально для будинку з СІП панелей – тоді вся відповідальність за виконання лежить на вас або найманій бригаді,
 • купіть комплект для одного з готових будинків з СІП-панелей у компанії, що виробляє даний тип рішення, а потім зберіть конструкцію відповідно до інструкції – не всі виробники погоджуються на повну самостійну збірку, але багато пропонують так званий сервіс монтаж під наглядом, де готові SIP будинки перевіряються фахівцем.

Незалежно від того, чи обираєте ви невеликий SIP-будинок площею 35 м 2 чи трохи більший SIP-будинок площею 70 м 2 , кожен набір виглядає однаково. Ви знайдете готові панелі, деревину потрібного розміру та параметрів, з’єднувачі. Кожен елемент попередньо вирізаний і пронумерований – просто використовуйте блоки в певному порядку. Це схоже на розгорнутий дитячий конструктор )))

Як виглядає покроковий процес?

 • КРОК 1: Зробіть пальовий фундамент

Свайний фундамент – ідеальне рішення для легких будинків. Це виявляється неможливим лише на дуже твердих, важких для буріння ґрунтах або на нестабільному рельєфі. В інших випадках досить зробити конструкцію з гвинтових паль, розташованих на відстані максимум 2,5 метра.

 • КРОК 2: Покладіть дошки підлоги

Окремі дошки з’єднуються методом сплайн – використовується піноклей разом з кріпильними елементами. Для стабілізації та зміцнення конструкції за допомогою саморізів з’єднайте панель з профілями та OSB. Нижній шар захистіть від вологи бітумною мастикою або препаратом з подібними властивостями.

Укладайте панелі по черзі, як цеглу в стіну. Заповніть стик пінополіуретаном – так ви забезпечите високу теплоізоляцію .

 • КРОК 3: Зберіть стіни першого поверху

Встановіть стінові панелі за допомогою спеціальної виїмки в нижній частині, а потім – після вирівнювання – прикрутіть їх саморізами. Нанесіть піну на бічну поверхню. Між дошками помістіть брусок, прикрутіть до нього наступну дошку – продовжуйте так до самого кінця.

Кути і зони біля віконних і дверних прорізів необхідно додатково укріпити.

 • КРОК 4: Монтаж внутрішніх перегородок і наступних перекриттів

Монтаж внутрішніх перегородок з СІП панелей проводиться за тим же принципом, що і попередній

 • КРОК 5: З’єднайте дах і стіну

З’єднання панелей даху зі стінами виконується так само як описано вище. Вам потрібні шурупи, піна та відповідні компоненти. Зверніть увагу на ретельну герметизацію всіх з’єднань – на цьому етапі варто використовувати водостійку підготовку

Незрівнянний - проєкт будинку барнхаус площею 163,8 м 2 Будинки з СІП панелей

СІП панелі – найчастіші питання

Тема будинків з СІП-панелей – оскільки це не надто популярна технологія – все ще викликає багато сумнівів і викликає безліч питань. Нижче ви знайдете відповіді на деякі з найпоширеніших запитань.

З чого почати фундаменти в будинках з СІП-панелей?

Будинки з СІП-панелей не обов’язково зводити на якомусь спеціальному фундаменті – тут відмінно підійдуть стовпи або стрічки, завдяки чому вартість будівництва однозначно вигідніше, ніж при традиційних технологіях . 

Однак дуже важливо точно вирівняти фундамент, тому що нерівності неможливо виправити потім зведенням стін. Кожна панель повинна бути розташована абсолютно прямо на ґрунтовій балці, захищеній ізоляцією від вологи 

Наступний крок – закріплення балки у фундаменті та з’єднання її з СІП панеллю за допомогою монтажної піни.

Чи можуть стіни будинки з СІП-панелей виконувати функцію самонесучих зовнішніх стін?

СІП панелі можна використовувати для зведення внутрішніх і зовнішніх стін. В останньому випадку типова товщина елементів становить 164 мм , тоді як панелі, які використовуються для внутрішньої перегородки, зазвичай мають товщину 120 мм 

На етапі виробництва в полістирольній серцевині панелей робляться пази, які забезпечують щільне прилягання окремих частин каркасної конструкції та з’єднувачів. Завдяки цьому ви отримуєте герметичність, стійкість до погодних умов і навантажень. Панель, яка взаємодіє з сусідніми панелями, може передавати навантаження в три рази більше, ніж один елемент.

З СІП-панелей виготовляють також підлоги та перекриття, стелі, в тому числі підвісні, облицювання

Чи можна будувати покрівлю з СІП панелей?

Як ми вже згадували вище, з СІП-панелей можна створити багато елементів конструкції будівлі. У цю групу також входять легкі покрівельні матеріали. Вони мають багато переваг: вони недорогі, прості в установці, енергозберігаючі. Коефіцієнт теплопередачі (U) окремої панелі становить 0,15 Вт/м 2 К.

Що повинен містити проект монтажу будинку з СІП панелей?

Монтаж для будинку з СІП-панелей завжди повинен проектувати фахівець – якщо ви зважитеся на готовий проект, то такі рекомендації будуть його невід’ємною частиною. Важливо ретельно продумати всі елементи, бо пізніше внести зміни буде неможливо. Зміни можуть поставити під загрозу стійкість конструкції та негативно вплинути на її безпеку.

Яка система опалення найкраще працюватиме в будинку за технологією SIP?

Використання СІП-панелей, завдяки специфіці цього матеріалу, ідеально поєднується з енергозберігаючими та екологічними технологіями. Оцінки показують, що витрати на опалення та охолодження будівлі можуть бути до чотирьох разів нижчими, ніж у випадку з будівлями, зведеними з використанням газобетону.

Яка система опалення буде найкращою? Тут багато що залежить від вашого бюджету, потреб і способу використання готового будинку. На вибір – твердопаливні котли, камін, газове або електричне опалення, а також теплові помпи

Схожі статті