Введення приватного будинку в експлуатацію

Після завершення будівництва, прибудови або реконструкції будинку слід документально зафіксувати здійснені зміни.

Процедура продиктована тим, що акт введення в експлуатацію приватного будинку повинен додаватися при здійсненні будь-яких операцій з нерухомістю.

Зокрема, провести податкове вирахування, переоформити, купити, продати або передати в спадщину домоволодіння, яке не має законної реєстрації, буде неможливо.

Забудовник зобов’язаний підтвердити, що будинок побудований без порушення будівельних норм, пошкодження або створення загрози комунікацій, грамотно “вписаний” в межі належної йому ділянки.

Дозвіл на введення в експлуатацію приватного будинку можна отримати тільки при наявності технічного паспорта на житло, яке оформляється.

Якщо було багато відхилень від проекту, все буде потрібно узгодити в управлінні архітектури. Недоліки і недоробки також потрібно буде усунути. Після чого можна викликати представника БТІ на будинок і замовити виготовлення техпаспорта.

Вимоги до будинку, що вводиться в експлуатацію:

Будинок повинен мати вікна і двері, бути придатним для житла.
Стіни з чорновою штукатуркою здати проблематично, слід їх хоча б обштукатурити під чистову обробку (сама обробка необов’язкова).
Дана вимога продиктована зміною розмірів кімнат після завершення основних будівельних робіт.
Стіни неопалюваного підвального приміщення не треба штукатурити, підлогу не бетонувати. Однак якщо висота підвалу складе 2,1 м і вище, будуть пред’явлені вимоги як до повноцінного житла, також буде потрібно переглянути поверховість будинку.
Внаслідок чого не варто поспішати очищати підвал від зайвого піску або грунту.
Підлоги в санвузлах повинні бути зроблені під ключ, в інших приміщеннях стяжки цілком буде достатньо.
Дерев’яне покриття пред’являється в повній готовності. “Тепла підлога”, що збільшує вартість будинку, ставку податку і страховку, потрібно показати в готовому вигляді.
Стеля – допустима чорнова обробка.
Балкони і тераси повинні бути з обов’язковим огородженням.
Сходи в багатоповерховому будинку пред’являється в готовому вигляді, заміна її драбиною неприпустима.
Розводка опалення, електропостачання та водостік повинні бути виконані згідно з проектом.
Функціонування системи Вимірювачів не цікавить, головне – її наявність.
Якщо передбачений гараж, то без установки воріт техпаспорт оформлений не буде.
Наявність господарських будівель, доріжок на території, проїздів, паркану, озеленення для введення в експлуатацію приватного житлового будинку в сільській місцевості необов’язково

Схожі статті

Залиште коментар