Проекти будинків з найкращими площами. Яка ідеальна площа будинку

Проекти будинків з найкращими площами. Яка ідеальна площа будинку

Проекти будинків з якою площею буде найкращим варіантом для проживання сім’ї? Який будинок побудувати? Комфортний будинок – це не обов’язково велика площа, це в першу чергу логіка проекту – переосмислення практичних функцій будинку, щоб не було «порожніх площ» і не бракувало місця там, де це потрібно.

Розмір будинку

Якого розміру повинні бути проекти будинків, щоб було комфортно? Можливо, це насправді два незалежних питання: наскільки великий і наскільки зручний? Якщо ви думаєте, що багато місця буде розв’язанням проблеми, то: «Помилка в математиці дизайну інтер’єру! 100 м 2 в будинку – це не дві квартири по 50 м 2 кожна . Також невірно вважати, що якщо ми побудуємо будинок в 2-3 рази більший за нашу квартиру, то там все поміститься».

Досвід домовласників показує, що зручність вимірюється не просто квадратними метрами. Дуже великий будинок, такий приватний одноквартирний будинок, може бути суперечністю комфорту.

Власник будинку площею 330 м.кв. каже: «Я жив у великому будинку. Плюси очевидні. А мінуси? Треба найняти когось для прибирання – 3’000 – 4’000 грн., на місяць. Різниця в ціні опалення великого будинку в порівнянні з будинком середнього розміру вистачило б для СПА кілька разів на рік. Облаштовувати територію – годі й говорити, різниця у вартості випливала на самих поверхах. Вічний крик на прийдешніх домочадців. У своїх кімнатах легко заблукати і виявляється, що більшість вечорів поспіль ти сидів сам. Вічні пошуки телефону та інших речей, які я «десь тут поклав».  Зараз будую будинок площею 150 м2 і думаю, що 2 + 3 (+1 в майбутньому) буде дуже комфортним рішенням для моєї родини»Власники великих будинків також підтверджують, що, хоча витрати на будівництво великі, але передбачувані, щомісячні витрати на утримання також тривожні. Щомісяця платиш за помилку – це боляче.

Домовласники і досвід будівельників показують, що дуже рідко так буває, щоб будинок мав корисну площу понад 200 м 2 плюс гараж. Оптимальним є 150-200 м 2 житлової площі. Будинок від 300 м 2 і більше ми вважаємо надто великим для проживання

Таке перерахування не є закликом до мінімалізму. Спуск нижче 100 м 2 , якщо сім’я вже складається з трьох осіб, може виявитися ризикованим. Просто буде занадто тісно.

З практичного досвіду

Досвід одного домовласника: «Ми побудували занадто маленький будинок. Має 109 м 2, плюс гараж та котельня. Нас четверо. Немає пральні, додаткової кімнати та другого санвузла, є лише одне паркомісце в гаражі. Крім того, все такі міні … З плюсів? У нас невеликий борг, а стару квартиру ми не продали, тому є окрема квартира для дорослого сина».

Невеликий будинок вимагає особливого продумування перед вибором проекту будинку. Як розповіла про свої інвестиції п.Зінаїда: «Я будую будинок площею 108 м 2 . Кожен сантиметр продумується. Я годинами думаю, де буде взуття, куди повісити рушники у ванній, як відкриються ящики на кухні і що я побачу з дивана у великій кімнаті. Треба проаналізувати повсякденне життя – де шафи, ліжка, велосипеди. Для того, щоб у моєму будиночку було вільно, у вітальні та на кухні будуть ферми-ножиці, які збільшать висоту кімнат і додадуть йому такого незвичайного вигляду».

Непросте завдання, в успіху якого домовласниця ОляК сумнівається: «Малі будинки мають деякі особливості, які мені не дуже подобаються: тісні тамбури, в яких важко пересуватися, крихітні підсобні приміщення, тісні комунікації, маленькі кімнати і кухня, з’єднана з вітальнею, тому що вітальня теж невелика. Я вже переглянула багато проектів будинків і зробила висновку, що мінімальний розмір будинку для сім’ї з 3-4 осіб, з яким немає компромісів, – від 180 м 2 і вище».

Істина ніби посередині. Комфортний будинок – це не велика і не мала площа, це в першу чергу логіка – переосмислення практичних функцій будинку. У розумному проекті, цю аналітичну роботу провів архітектор. Розгляньмо найважливіші частини цієї головоломки

Просторий тамбур - відчуття, що будинок великий, навіть якщо він маленький

Площа будинку – великий тамбур – проекти будинків

У мене є життєвий досвід: коляска з дитиною. У новому будинку тверде «ні» чотирьом сходинкам до ґанку. Якщо сходи, то максимум дві широкі сходинки».

Це підтверджують усі охочі – одного кроку і широкої сходинки достатньо! Вхід слід прикрити – чи це буде поглиблення з дверима, чи навіс над головою. Принаймні дві людини повинні стояти вільно, захищені від дощу.

Стулка, що відкривається назовні, добре підходить у вхідних дверях. Двері тоді не займають місця в тамбурі. Цікавий аргумент наводить, власник будинку з дверима, що відкриваються в тамбур, якого не влаштовує таке рішення: «Взимку сильний вітер відкриває двері, попри те, що вони якісні, він навіть може нанести снігу всередину».

Невелика, але цінна порада: «Я встановив доводчик зовні. Мені доводиться коригувати його щоразу, коли погода змінюється. Усередині вона мала б постійну температуру, і вона завжди працювала б однаково»

Заходимо в тамбур

Це перший тест на розмір будинку. Якщо домочадці не вміщаються досить зручно, щоб зняти пальто, то навіть якщо будинок 300 м 2 , він буде невеликим і, безумовно, незатишним. І тут важко не погодитися: «Табан завбільшки з хустку. У негоду до трьох людей почуватимуться в ньому, як консервовані сардини».

Тамбур обов’язково повинен бути відгороджений дверима зсередини будинку. Він повинен бути не 2,5 м 2 , краще 4 м і більше, щоб також помістилася шафа з сидінням, вбудовані шафи і вішалки.

У тамбурі має бути ефективна вентиляція – це ще одна порада з досвіду користувачів. Наприклад, вікно відкриття, і, крім того, підлогове опалювання ! Сніг швидко сохне, взуття гаряче – нічого, крім плюсів ».

Хто залишив після дощу мокрі куртки, кілька пар мокрого взуття чи парасольки, що капає в тісному приміщенні, знає, що ідея дуже хороша. Якщо немає вентиляції та опалення, тамбур за необхідності залишається відкритим усередину будинку.

Будинок без тамбура? Однозначно не в українському кліматі. Всередину просочується холод. При -20 o C холод може досягати ніг у вітальні. Ще один вагомий аргумент – проблема підтримання чистоти та порядку. У житлові кімнати заноситься бруд ззовні, вид взуття та безлад псує композицію.

У новому будинку я зробив би шафу біля тамбура, щоб не було так багато черевиків і пальто на виду. І він постулює ширше: «У будинку більше підсобних приміщень, навіть за рахунок розмірів кімнат чи коридорів, наприклад, пральня та сушарка, підсобне приміщення для зберігання валіз, комора, шафи. ” І ось ми опинилися в центрі затишного будинку – зовсім не у вітальні… – Ділиться враженнями домовласник Мирон

Двомісна спальня з власною ванною кімнатою та гардеробною - ви це просто заслужили


Можливо Вас зацікавить, ми раніше писали:


Розмір будинку – підсобних приміщень номер 1

Великий будинок, де нікуди сховати пилосос чи зимові черевики, де на кухні стоїть пральна машина, а білизна сушиться на переносній сушарці у вітальні, якою б вона не була, насправді вона маленька, крихітна та , звичайно, це незручно. Скажіть, скільки у вас економічного простору, і я скажу, чи є у вас затишне житло, – ніби кажуть форумчани.

Досвід останніх інвесторів, які живуть зараз, є підтвердженням не для віталень і спалень, а лише для підсобних приміщень вдома. Тут вражають думки форумчан – якби їх реалізувати, то будинок здебільшого складався б із безлічі допоміжних приміщень, а додатково знайшлося б місце для вітальні, кухні, санвузлів та спалень. Таким чином, в ідеалі будинок був би: кімнатою з пральною машиною, окремим приміщенням для сушіння білизни, пральніо-сушаркою-прасуванням (не менше 10 м 2 ) або ізольованою кімнатою, пов’язаною з ванною кімнатою та пральнею, де була б гардеробна, прасування та зберігання, подальше вбирання з кожної спальні, велике підсобне приміщення біля гаража та підсобна ніша в гаражі.

Одяг, постільна білизна, взуття, кухонна техніка – це не всі речі вдома – це лише початок списку. «Не вистачає економічного простору», — скаржиться Богдана. – У будинку ще більше техніки – є шини на зміну, садові меблі, газонокосарка, тример, садовий інвентар, парасолька, розкладний басейн, інвентар для відпочинку, велосипеди, санки, лижі, продукти харчування тощо. Ви не можете запхати його під дах, і я не бачу сенсу так запихати».

Хвилинка роздумів і будинок постає перед нами як великий гіпермаркет – все є і має знайти своє місце. Так було завжди, і недарма мансарда колись функціонувала як місце, де збиралися всі «збереження» поколінь. У сучасному будинку також є мансарда, а невикористане горище можна використовувати як склад. У кожному будинку також є підсобне приміщення, яке в проекті ще називають котельнею. Сучасний газовий котел або тепловий насос займає так мало місця, що котельня є скоріше зручним сховищем

Пральня повинна бути біля гардеробних, гардеробних і спалень. В іншому випадку одяг і постільна білизна циркулюють по дому

Проекти будинків – гардеробна кожному, поруч пральня

На честь хіп-шафів… Пише golden_eye: «Я ненавиджу маленькі тісні шафи з виступами у вітальні, в коридорі чи будь-де. Я також ненавиджу великі навісні шафи. Гардеробна та підсобне приміщення – обов’язково!».

Це перевірена порада: в будинку має бути хоча б одна шафа. Проект без такого приміщення – це як машина без багажника, тоді шукаємо місце в будинку для встановлення вбудованих шаф . Після порівняння з автомобілем, шафи схожі на стійку на даху – трохи чужорідне тіло в будинку, і, безперечно, додаткова значна вартість. Добре працюють невеликі шафи-купе біля спалень – ті, які можна відокремити просто перегородками. Дитячий гардероб – теж похвальна ідея. Чудова можливість для батьків сказати: ви там тримаєте порядок.

Хороші ідеї

У домовласників є багато хороших ідей гардеробу, наприклад, кімната з острівцем посередині для складання речей, з туалетним столиком для представниць прекрасної статі, шафою, в яку ви входите з ванної кімнати, з полицями, решітками та пересувними штангами, поблизу пральня.

Давайте знову зупинимося на питанні прання. Земля обертається навколо Сонця, а одяг і постільна білизна в домі рухаються по траєкторії: шафа або шафа – кошик для брудної білизни – пральна машина, щоб лише ненадовго повернути в шафу або гардероб. Як спланувати цей робочий процес і що в центрі? Напевно, пральна машина. Де воно має стояти? Це непросте питання, особливо якщо в будинку є мансарда, на горищі є спальні, там одягаються і роздягаються домочадці. Найпоширеніша порада багатьох форумчан така: пральна машина та сушильна кімната повинні бути розташовані на першому поверсі – поруч зі спальнями, гардеробами. Аліна пише: «Я вже переробила пральню внизу. Ніколи знову! Тепер у мене буде пральна машина нагорі біля спальні. Там ми роздягаємося, там прасуємо і сходами не літаємо».

Противники такої ідеї заперечують. Учасник форуму Ерта: «Це погана ідея. За всіма предметами одягу, навіть за дурними шкарпетками, треба піднятися наверх». Розміщення пральної машини на горищі також має той недолік, що ми хочемо повісити білизну в саду, тому вам доведеться нести її сходами, а потім знову висушувати.

Розглянемо інший варіант. У ванній кімнаті на горищі є жолоб – отвір у стелі, через який одяг для прання потрапляє у ванну кімнату або пральню на першому поверсі, у кошик. Також на першому поверсі є загальна гардеробна. Увечері домочадці роздягаються і викидають брудний одяг до пральні. З пральні вийдіть у сад, щоб повісити білизну

Який гараж повинен бути у будинку. Проекти будинків

Розмір будинку – які кімнати, спальні, санвузли, тераса

Санвузлів повинно бути два, і в них не тільки «подвійний» унітаз, але й можливість приймати ванну, чи то під душем, чи то у ванні. Черга до ванної — ознака незручностей.

Також поговоримо про широко розхваленому рішенні – ванній кімнаті поруч із подружньою спальнею. З багатьох сумнівних предметів розкоші, на які люди витрачають багато грошей (наприклад, тераса над гаражем або кований паркан ), відмінною ідеєю є ванна кімната поруч із спальнею з двоспальним ліжком, а також гардеробна. Власний світ домовласників, необмежений доступ до ванної кімнати та не надто тонкі стіни – чому б не насолодитися свободою власного будинку? Плануючи комфортний будинок, ви також повинні думати про… секс.

Марія пише: «Спальня щільно відокремлена від дитячої та решти світу. Я хочу відчувати себе невимушено. Зі спальні стрибаємо до шафи – вони безцінні»

Спальні – це важливо

А може, головна спальня на першому поверсі? Вам також може сподобатися ця ідея. Дудусь радить: «Коли мова йде про спальню, то вона тільки внизу і з виходом на терасу, а не темна кімната нагорі під кутом (діти все чують, а постільну білизну потрібно нести вниз для провітрювання). У халаті випийте недільну ранкову чашечку кави на терасі – ось воно!».

У нашій серії тераса та сад повертаються як місця, куди ви повинні легко вийти. За крок від спальні і ми на терасі – це ідеал комфорту. Звісно, ​​кілька додаткових порад від користувачів: тераса, але куди можна помістити стіл і стільці, обов’язково закрита, інакше вона буде марною, не обов’язково з півдня, тому що тропічна спека відбиває вас від використання. А також вікно тераси : у розсувного вікна є один недолік – залітають мухи і комарі, тому якщо це таке вікно, то це вікно високого класу, тому відкривання і закривання не вимагає зусиль.

Приміщення, які в проектах вперто називаються спальнями, повинні мати площу не менше 12 м 2 . Апцим навіть пише: «Кімната в будинку не повинна бути менше 14 м 2 , особливо дитяча. Наша спальня має площу 12,5 м 2 , але це лише для сну. Кімнати синів по 15 м 2 – там сплять, навчаються і приймають гостей».

У кімнаті, яка є спальнею, потрібно подбати про важливу дрібницю – двері повинні бути повні. Один, який вони приглушують звуки, другий: «Скло в дверях — це кошмар. Не можна затемнити кімнату».

Остаточні проекти будинків, або будинок мрії

Кілька років тому на Forum проводили кампанію: «Ми проектуємо будинок мрії». Голосуванням форумчани вирішували, наскільки великий будинок і як його планувати. Результат? Боулз повідомляє: «На даний момент опитування показують одноповерховий будинок, нетто 120-140 м 2 , включаючи гараж, відповідно до записів – гараж на дві машини. Це дає менше 100 м 2 (а то й менше 80 м 2 ) житлової площі – решту займають гараж, котельня та підсобне приміщення. Мене більше не цікавить такий проект».

Ось так нічого не вийшло з проекту будинку нашої мрії. Неможливо було спроектувати простий маленький дешевий будинок, який був би також раціональним і зручним. Необхідні підсобні приміщення, гардеробні, великий тамбур і кімнати, великий гараж. Цікаво, скільки метрів потрібно для такого ідеально комфортного будинку? Що ви думаєте про це? Запрошуємо до обговорення на нашій сторінці у Фейсбук

Схожі статті