Тепла підлога та її температура. Як досягти теплового комфорту вдома?

Тепла підлога та її температура. Як досягти теплового комфорту вдома?

Тепловий комфорт, тобто опалення та температура води, яка підходить для домочадців, є одними з основних умов для приємного проживання. Тепла підлога стає все більш популярним вибором для приватних будинків. Ключем до максимального використання її потенціалу є контроль за всією установкою. Тому ми розповімо, як це зробити правильно і на що звернути увагу. Також ми розповімо, як забезпечити циркуляцію води – тобто, як забезпечити потрібну температуру в крані, не чекаючи. Адже це також впливає на ваш комфорт

Тепла підлога – чому варто?

Перш за все, ви значно економите електроенергію, адже тепловий комфорт досягається при температурі 19 °С на підлоговому опаленні. Таке опалення корисно для здоров’я – мінімізує циркуляцію повітря і відкладення пилу. Важливо, якщо ваші домочадці страждають на алергію.

Крім того, теплу підлогу можна підключити до будь-якого джерела тепла, наприклад, теплового насоса, газового котла, пелетного котла. Вам не потрібно змінювати дизайн свого будинку, щоб знайти оптимальне поєднання.

Немає радіаторів з підігрівом підлоги, що дає більше можливостей для оформлення інтер’єру. Нарешті, що важливо – тепла підлога – це збільшення вартості нерухомості. Добре розроблена і виготовлена  прослужить багато років.

Монтаж теплої підлоги – на що звернути увагу?

Важливий хороший дизайн. Це гарантує правильне використання енергії та оптимальний розподіл температури в приміщеннях. Основою теплої підлоги є перегородки – непомітний, але важливий елемент системи.

Розподільники забезпечують належний розподіл тепла та гідравлічну статичну електрику установки . Водночас вони виключають ризик помилок при монтажі, що може стати неприємним сюрпризом через кілька років.

Примітка: перед укладанням підлогових труб радимо встановити колекторні шафи та самі колектори; чистий прагматизм, тому що ви відразу можете вкладати труби. Варто шукати якісні колектори, адже тепла підлога потребує більш точного регулювання, ніж, наприклад, радіаторне опалення


Можливо вас зацікавлять й інші наші матеріали:


Який колектор вибрати?

Колектори зазвичай виготовлені з поліаміду, який є дуже легким і міцним, стійким до корозії пластиком. Вони відрізняються модульною конструкцією – ви можете легко модернізувати підігрів підлоги додатковими контурами опалення, не потребуючи складних модифікацій системи

Тепла підлога

Вони також прості в установці, оскільки в комплект входять настінні кронштейни, тому вони фіксуються на балках без використання інструментів. Додатковою перевагою є те, що колектори співпрацюють із системами керування теплою підлогою .

Тепла підлога. Як нею керувати?

Щоб повністю «розблокувати» можливості теплої підлоги, необхідно оснастити їх системою управління . На вибір є два способи: або централізоване регулювання всієї системи, або регулювання температури в приміщенні. Другий варіант більш популярний, тому що він більш практичний і економічний – ми можемо знизити температуру в місцях, якими зараз не користуємося

Тепла підлога - Терморегулятор

Економія – це одне, комфорт також має значення. Температура повинна бути різною в спальні, в гаражі. Регулювання теплої підлоги вирішує цю проблему. А як щодо зручності експлуатації? Система, яка не вимагає вашої частої уваги, буде найкращою. Він просто повинен діяти самостійно після того, як користувач встановить бажані значення температури.

Ми рекомендуємо систему управління теплою підлогоюВона дозволяє створити кілька незалежних зон опалення. Так ви зможете вирішити, в якій частині будинку повинна бути така, а не інша температура. Це дротова система – так, розумні будинки стають все більш популярними, але добре продумана система на основі кабелів надійніша і працює ефективніше.

Вам не доведеться турбуватися про збій Інтернету або Bluetooth. Все буде працювати гладко. У більшості систем простота рішень та інтуїтивно зрозуміле керування мають значення. Усі елементи – контрольна смуга, кімнатні термостати – легко програмуються. Крім того, вони відрізняються мінімалістичним дизайном, що вписується в будь-який дизайн інтер’єру.

Вище ми згадували про важливу роль колекторів в теплій підлозі. Колектори і система  (через термоелектричні приводи) – це гармонійний дует рішень, які безперебійно працюють один з одним.

Що дає циркуляція води?

Нарешті, не менш важлива складова теплового комфорту вдома. Вода в кранах повинна бути потрібної температури – тієї, яка найбільше подобається домочадцям. Ідеальна ситуація полягає в тому, щоб після відкручування крану відразу потекла вода цієї температури. Не потрібно чекати, поки вода нагріється, без ризику, що домочадця (особливо дитина) може обпектися занадто гарячим струменем.

Не кажучи вже про те, що це очікування – марна трата часу та високі рахунки за воду. Насосна група для циркуляції гарячої води для побутових потреб відповідає цим потребам на 100 відсотків. Насосну групу можна встановити як у новозбудованому будинку, так і використовувати для модернізації існуючої системи 

Він забезпечує все необхідне від ГВП – постійну, регульовану вами водопровідну воду, яка потече відразу після відкриття. Безпечна вода, оскільки прилад має необхідні гігієнічні сертифікати. Нарешті, він подбає про комфорт, адже утримує воду високої температури в баку, щоб у несподіваний момент не виникло нестачі гарячої води.

Слід також згадати про захист від бактерій – вода в установці потрібної температури і постійно рухається, що запобігає розмноженню бактерій. Сподіваємося, що завдяки цій інформації ви забезпечите тепловий комфорт у своєму домі. Перевірені та якісні рішення у вас під рукою 🙂

Схожі статті